Już po raz jedenasty czytelnicy „Kurka Mazurskiego” wybierają Supersołtysa. Sołectwo, którego przedstawiciel zajmie w Plebiscycie I miejsce, otrzyma od starosty 3 tys. zł nagrody, II miejsce – 2 tys. zł, a III – 1 tys. złotych. Indywidualna nagroda czeka też na zwycięzcę głosowania czytelników.

Pasymscy kandydaci
Najmłodsi sołtysi w gminie Pasym to Jolanta Augustowska z Narajt i Karol Śledziewski z Gromu

Trwa I etap Plebiscytu na Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego. Czytelnicy mogą w nim głosować na wszystkich sołtysów z terenu powiatu. Ci, którzy zbiorą najwięcej głosów, znajdą się w finałowej piętnastce. Spośród nich, w II etapie, wybrany zostanie zwycięzca tegorocznej edycji Plebiscytu. Uwaga! Na kupony (liczą się tylko te wycięte z „Kurka”) czekamy do piątku 13 kwietnia. Każda osoba może oddać więcej niż jeden głos.

W tym tygodniu zachęcamy do głosowania na sołtysów z gminy Pasym. Jest ich czternastu. W tym gronie najdłuższym stażem i najstarszym wiekiem jest 74-letni Herbert Kujawa z Siedlisk. Funkcję sołtysa pełni od grudnia 1990 r. Tylko nieznacznie ustępuje mu Jadwiga Krawczyk z Rutki, która obowiązki te przejęła w kwietniu 1991 r. Najmłodszymi sołtysami są Karol Śledziewski z Gromu (25 lat) i Jolanta Augustowska z Narajt (28 lat).

(ew)

Narajty – Jolanta Augustowska,

Rutki – Jadwiga Krawczyk,

Grzegrzółki – Piotr Głażewski,

Dźwiersztyny – Olga Janowska,

Jurgi – Mariusz Agaczewski,

Siedliska – Herbert Kujawa,

Michałki – Zbigniew Kaczmarczyk,

Leleszki – Rafał Brzeziński,

Tylkowo – Wanda Popczyńska,

Grom – Karol Śledziewski,

Elganowo – Katarzyna Roman,

Dybowo – Jerzy Smoliński,

Krzywonoga – Beata Bastek,

Rusek Wielki – Ewa Więcek.