We wtorek 5 stycznia koło południa na trasie Szczytno – Nowiny kierujący seatem leonem 28-letni mieszkaniec Wielbarka najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do panujących warunków.

Pechowe seaty
Pierwsze zdarzenie z udziałem seata leona miało miejsce na trasie Szczytno – Nowiny. Jego uczestnikom nic poważnego się nie stało

W wyniku tego pojazd najechał na przydrożny rów melioracyjny i dachował. 28-latek przewoził dwóch pasażerów w wieku 24 i 27 lat. Na szczęście żaden z uczestników zdarzenia nie odniósł obrażeń wymagających hospitalizacji. Kierowca był trzeźwy. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym.

Z kolei w środę 6 stycznia przed godziną 11.00 w Jerutkach doszło do zdarzenia drogowego również z udziałem seata leona. Kierujący autem tej marki 68-letni mieszkaniec Olsztyna także nie dostosował prędkości do panujących warunków. Skutek był taki, że podróż zakończył w przydrożnym rowie. Mężczyzna był trzeźwy i podróżował sam. Na szczęście nie wymagał pomocy medycznej. Za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem.