Trwa czarna seria tragicznych wypadków na drogach powiatu szczycieńskiego. W nocy z niedzieli na poniedziałek na trasie Szczytno – Dębówko zginął 26-letni szczytnianin kierujący skodą octavią. Jego auto z nieznanych jak dotąd przyczyn uderzyło w drzewo, a następnie dachowało. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

Piąta ofiara czarnej serii
Śledczy badają, dlaczego kierowca skody na prostym odcinku zjechał z drogi i uderzył w drzewo

Tragedia na drodze między Szczytnem a Dębówkiem rozegrała się w nocy z niedzieli na poniedziałek (11/12 lipca). Rozbity samochód zauważył przypadkowy świadek, który o zdarzeniu powiadomił służby ratunkowe. Zgłoszenie otrzymały one po godzinie 2.00. - Na miejscu strażacy zastali samochód marki Skoda Octavia po uderzeniu w drzewo, leżący na dachu. Wewnątrz znajdował się całkowicie zakleszczony mężczyzna bez oznak życia – relacjonuje st. kpt. Łukasz Wróblewski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie. Dodaje, że ze względu na rozległe obrażenia poszkodowanego, odstąpiono od resuscytacji i przy użyciu specjalistycznego sprzętu wydobyto ciało z samochodu.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 26-letni mieszkaniec Szczytna, jadąc od strony Dębówka, na prostym odcinku zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Następnie pojazd dachował. Kierowca zginął na miejscu. Jak mówi st. sierż. Izabela Cyganiuk z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie, na razie nie jest znana przyczyna wypadku. Jego dokładne okoliczności badają teraz śledczy w oparciu o wykonane oględziny samochodu, zabezpieczone ślady oraz przesłuchania świadków.

Tak tragicznego lata na drogach powiatu szczycieńskiego nie było od lat. 26-latek jest już piątą ofiarą śmiertelną czarnej serii w ciągu zaledwie miesiąca. Przypomnijmy, że 14 czerwca na DK 57 w okolicy Kucborka zginął 28-letni kierowca audi, który zderzył się z mleczarką. Z kolei 19 czerwca z Dębówku 26-latka w zaawansowanej ciąży uderzyła w drzewo, ponosząc śmierć na miejscu. Dzień później w Lipowcu życie stracił 80-letni rowerzysta potrącony przez samochód. Tydzień temu w Nowinach doszło do wypadku, w którym zginął 53-letni mieszkaniec Wielbarka.

(ew), fot. Błażej Koc