Znakomicie spisała się reprezentacja Juranda Szczytno podczas Mistrzostw Krajowego Zrzeszenia LZS w Białymstoku. Nasi zawodnicy zdobyli aż 5 medali, w tym jeden złoty i cztery srebrne. To wszystko stało się dziełem zaledwie czterech zawodników. Ich osiągnięcia dały drużynie 15. miejsce w kraju i pierwsze w województwie.

Pięć medali Juranda
Trener Maciej Bukowiecki (z prawej) znów ma powody do dumy. Jego podopieczny Karol Kijewski stanął na najwyższym stopniu podium krajowych mistrzostw LZS

Pierwsi do rywalizacji przystąpili kulomioci. W kategorii U18 nie miał sobie równych Karol Kijewski, pchając kulę na 17,09. Pewnie sięgnął po złoto, deklasując następnego rywala o ponad 2 metry. Świetnie spisali się też występujący w kategorii U20 Damian Rodziak i Joanna Marszalewska, zdobywając srebrne medale. Damian uzyskał najlepszy wynik w sezonie i drugi w karierze – 18,29. Joanna ustanowiła z kolei swój rekord życiowy na stadionie – 13,49 m.

W niedzielę jako pierwszy zaprezentował się Jakub Kieningsman (U18) w biegu na 400 m ppł. Na zawody jechał z odległym rezultatem w tabelach. Natchniony sukcesami kolegów z soboty, Kuba pobiegł rewelacyjnie. Poprawił rekord życiowy aż o 3 sekundy i z wynikiem 58.31 ukończył rywalizację na bardzo dobrym, szóstym miejscu. Jeszcze większą niespodziankę sprawiła Joanna Marszelewska, dla której rzut dyskiem jest odskocznią od kuli i trenuje go sporadycznie, od zaledwie roku. W drugiej kolejce posłała dysk na odległość 39.13, czym znacznie poprawiła swój rekord życiowy, co dało jej drugie miejsce. Startujący w tej samej konkurencji Karol Kijewski spisał się na miarę swoich możliwości. Przyjechał z 6. wynikiem i takie miejsce też zajął w zawodach z rezultatem 48.24. Rywalizację w rzucie dyskiem kończył Damian Rodziak. Do ostatniej kolejki był na prowadzeniu, ale w szóstej próbie przerzucił go najlepszy w tym roku dyskobol w Polsce - Jakub Korejba (55.16). Ostatecznie wynik 54.99 zapewnił Damianowi drugie srebro, a drużynie przyniósł piąty medal.

W klasyfikacji punktowej Jurand Szczytno zdobył 43 punkty, co okazało się najlepszym wynikiem w gronie drużyn z województwa warmińsko-mazurskiego. W klasyfikacji krajowej na 89 sklasyfikowanych klubów zajął 15. miejsce, a w klasyfikacji medalowej był 20. - Biorąc pod uwagę, że ten wynik wypracowało zaledwie czworo naszych lekkoatletów, jest to kapitalny rezultat – cieszy się trener Maciej Bukowiecki.