Reprezentacja sekcji judo Gwardii Szczytno udanie zakończyła sezon.

Pięć medali w Ełku
Wszyscy zawodnicy Gwardii wrócili do domu z medalami

W mistrzostwach województwa warmińsko-mazurskiego młodzików i juniorów młodszych w judo, które odbyły się w Ełku udział wzięło pięciu zawodników szczycieńskiej Gwardii. Wszyscy młodzi judocy wrócili do domu z medalami.

W kategorii młodzik, na najwyższym stopniu podium, stanął Wiktor Dodajewski walczący w kat. wagowej 73 kg. Maja Rykowska (kat. 57 kg) zdobyła tym razem srebrny medal, podobnie jak Bartosz Kukliński (kat. 50 kg). Cała trójka to tegoroczni ósmoklasiści, którzy musieli w tym roku szkolnym połączyć wymagający trening sportowy z trudami nauki kończąc szkoły podstawowe.

W kategorii junior młodszy złoty medal zdobyła Zosia Rykowska (kat. 57 kg), która oprócz swojej kategorii wagowej stoczyła również poza konkursem walki w wyższej kategorii. Martyna Mróz (kat. 63 kg) wywalczyła drugie miejsce, ustępując jedynie medalistce mistrzostw Polski.

- W tych kończących sezon zawodach udowodnili swoją świetną dyspozycję i zmaterializowali owoce całorocznej pracy – mówili zgodnie, nie kryjąc satysfakcji trenerzy Tadeusz i Michał Dymerscy.