Karatecy SKKK Szczytno wywalczyli pięć medali podczas przeprowadzonych w Zamościu Mistrzostw Polski Wschodniej

i Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików.

Pięć medali w Zamościu

Na najwyższym stopniu podium nie udało się stanąć żadnemu z naszych karateków, ale w paru przypadkach do szczęścia brakowało niewiele.

Po srebro sięgnął Kamil Grzegorczyk (juniorzy 75 kg). Wygrał trzy walki, a w decydującym pojedynku uległ Mikołajowi Radgowskiemu z Ostrowii Ostrów Mazowiecka. W kategorii seniorskiej brązowe medale wywalczyli: Ewelina Mirosław (55 kg) i debiutujący w imprezie Artur Kwieciński (80 kg).

Z Zamościa z pustymi rękami nie wyjechali również młodziczki. Druga w kategorii 50 kg była Julia Kędzierska, która po trzech wygranych musiała uznać wyższość Aleksandry Sienickiej z Warszawy.

Na trzecim stopniu podium stanęła Katarzyna Chaleńska (+50 kg). Blisko strefy medalowej znalazła się Emilia Gwiazda (kata). Zajęła ona 5. miejsce, a do brązu zabrakło 0,6 p.

W klasyfikacji drużynowej na 30 ośrodków SKKK uplasował się na 10. miejscu.