Szczycieńscy pątnicy 15 sierpnia, w święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, ruszyli do Groty Matki Bożej Różańcowej w Linowie.

Pielgrzymka do Groty

To był już dziesiąty pielgrzymi marsz. Po mszy świętej odprawionej w kościele Wniebowzięcia NMP proboszcz parafii ks. Andrzej Preuss pobłogosławił 19 pątników, wspieranych jeszcze przez rowerzystów z nieformalnej grupy rowerowej „Krecioły”. Trasę wskazywał brzozowy krzyż z kłosami zbóż. Część cyklistów, prowadząc jednoślady, ruszyło o godz. 8.00 spod kościoła, druga grupa dołączyła na trasie. Śpiew, modlitwa, skupienie oraz zawierzenie swoich indywidualnych próśb Maryi pozwoliły, mimo dokuczliwego upału, wszystkim szczęśliwie pokonać liczącą 14 km odległość w niespełna cztery godziny.

Tuż przed Grotą do pielgrzymów dołączali turyści i ci wszyscy, którym zabrakło siły na długi marsz. Zaraz potem pątników powitał ksiądz Jerzy Mika, wikariusz z Parafii św. Brata Alberta, zapraszając wszystkich do udziału w mszy świętej. W jej trakcie poświęcił kłosy zbóż i zioła przyniesione przez wiernych.

Dorota Sobieraj, GS-K