Strażacy z komendy powiatowej w Szczytnie są najsprawniejszymi w województwie. W finałowych zmaganiach, w których uczestniczyło dziesięć najlepszych drużyn, zajęli pierwsze miejsce.

Pierwsi w województwie

We wtorek 14 czerwca w Olsztynie odbyły się zawody o miano najlepszej drużyny strażackiej w województwie. Ze startujących 18 ekip do decydującej rozgrywki przystąpiło 10 najlepszych, wśród nich reprezentacja Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie w składzie: Wiesław Dziergowski, Ryszard Grabowski, Konrad Podpora, Karol Doryn, Tomasz Wołczkiewicz, Zbigniew Klepacki, Dariusz Wiśniewski, Andrzej Kuszpan i Jan Niedźwiecki.

Zawodnicy ze Szczytna okazali się najlepsi w trzech spośród czterech konkurencji. Zwyciężyli w biegu sztafetowym 4x100 m z przeszkodami, w biegu na 100 m z przeszkodami (Konrad Podpora) i we wspinaniu się po drabinie (Wiesław Dziergowski). Drugie miejsce szczycieńskiej drużynie przypadło w ćwiczeniach bojowych. W klasyfikacji generalnej byli jednak bezkonkurencyjni, zajęli pierwsze miejsce, przywożąc do Szczytna okazały puchar i liczne nagrody rzeczowe.

- Po raz pierwszy w historii naszej komendy zwyciężyliśmy w wojewódzkiej rywalizacji, chociaż wcześniej byliśmy tego bliscy, zajmując w 2000 r. drugie, a w 2004 r. trzecie miejsce - cieszy się Jan Niedźwiecki, kierownik drużyny. O wysokich umiejętnościach szczycieńskich strażaków świadczy i to, że czterech z nich znalazło się w kadrze wojewódzkiej, a Konrad Podpora został powołany do reprezentacji Polski.

(jor)

GMINA SZCZYTNO

Z udziałem siedmiu jednostek OSP rozegrano w Olszynach gminne zawody pożarnicze. Rywalizacja przebiegała w dwóch konkurencjach: ćwiczeniach bojowych i sztafecie 7x50m z przeszkodami. W kategorii seniorów zwyciężył Lipowiec przed Gawrzyjałkami i Szymanami, a wśród juniorów Lipowiec przed Płozami i Olszynami.

Gościem zawodów był st. brygadier Józef Zajączkiewicz, szef KPPSP, który wręczył wyróżnionym odznaki "Wzorowy Strażak", "Za Wysługę Lat".