Artur Lutostański i Adrian Staszewski zwyciężyli w swoich kategoriach na Mistrzostwach Województwa, a ich drużyna w klasyfikacji punktowej zajęła drugie miejsce.

W sobotę 6 marca w Olsztynie odbyły się II Otwarte Mistrzostwa Województwa Warmii i Mazur w karate kyokushin. Do rywalizacji przystąpiło 201 zawodników z 11 ośrodków, w tym ze Szczytna. W klasyfikacji drużynowej reprezentanci SKKK zajęli drugie miejsce ustępując tylko Olsztynowi.

Bardzo dobrze spisali się najmłodsi w ekipie Adrian Staszewski, Martyna Trzcińska i Mariusz Przybysz zdobywając w swoich kategoriach w kata odpowiednio 1., 2. i 3. miejsca.

W kumite nie zawiódł Artur Lutostański zwyciężając w kategorii do 80 kg. Sporo się jednak musiał natrudzić, by uporać się z kolegą klubowym Aleksandrem Ikaniewiczem, dla którego był to pierwszy start w zawodach. O losach walki decydowała dogrywka.

Miłą niespodziankę sprawił też Adam Szpejewski występujący w wadze do 70 kg. Chociaż do limitu wagowego brakuje mu aż 7 kg nie ustępował wcale swym rywalom przegrywając dopiero w finale z Arturem Jędmowskim (Malbork), który wcześniej pokonał innego zawodnika SKKK Adama Świderskiego. Zawiódł natomiast w tej wadze Marcin Czujak zdecydowanie lepiej od Szpejewskiego prezentujący się na treningach.

Trener Piotr Zembrzuski niepocieszony też był występem Katarzyny Krajzy. Chociaż zajęła ona trzecie miejsce w kategorii open trener miał do niej pretensje o to, że nie słuchała jego rad. Zawiedli też nieco Piotrowie: Sidor i Rodkowski zajmując w walkach reżyserowanych czwarte miejsce.

Ze względu na stosunkowo niezbyt wysoką rangę imprezy nie wystąpili w niej najlepsi zawodnicy SKKK, m.in. Adrian Pawłowski i Piotr Moczydłowski.

Następny sprawdzian czeka szczycieńskich karateków już wkrótce. W sobotę 20 marca w Suwałkach odbędą się Mistrzostwa Polski Wschodniej.