Dobiega końca I etap Plebiscytu na Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego. Już wkrótce poznamy finałową piętnastkę, spośród której w czerwcu wyłoniony zostanie zwycięzca naszej zabawy. W tym tygodniu zachęcamy do głosowania na kandydatów z gminy Wielbark.

Pierwszy etap na finiszu
Z początkiem roku Barbara Bruździak przestała być sołtysem Wielbarka, bo znów stał się on miastem

Wciąż jeszcze można głosować na wszystkich sołtysów powiatu. Czas na to nasi czytelnicy mają do piątku 12 kwietnia. Wtedy zakończymy I etap Plebiscytu. Wówczas wyłonimy finałową piętnastkę i rozpoczniemy II etap. Wejdzie do niego 15 finalistów. Będą to po dwie osoby z każdej gminy, które otrzymają największą liczbę głosów (wyjątek stanowi największa w powiecie gmina Szczytno, którą reprezentuje trzech sołtysów). Sołectwo, którego przedstawiciel zajmie I miejsce, otrzyma w nagrodę od starosty 3 tys. zł, II miejsce – 2 tys. zł, a III – 1 tys. zł. Rozstrzygnięcie Plebiscytu i ogłoszenie wyników nastąpi w czerwcu. Przypomnijmy, że w tegorocznej edycji biorą udział sołtysi minionej kadencji. Stąd na naszej liście znaleźli się także ci, którzy tej funkcji po tegorocznych wyborach już nie sprawują.

W tym tygodniu zachęcamy do głosowania na kandydatów z gminy Wielbark. Po raz ostatni w naszej zabawie można jeszcze oddawać głosy na byłą już sołtys Wielbarka, Barbarę Bruździak. Z początkiem roku przestała pełnić tę funkcję, bo stolica gminy odzyskała status miasta. Na liście kandydatów jest także Mariola Jabłońska z Jesionowca, trzykrotna zwyciężczyni naszego Plebiscytu w latach 2015 – 2017, która kilka dni temu o włos przegrała wybory z Elżbietą Szczepańską.

(ew)

Sołtysi z gminy wielbark

Baranowo – Małgorzata Chmielińska, Ciemna Dąbrowa – Dorota Łysiak, Głuch – Jolanta Paćkowska, Jesionowiec – Mariola Jabłońska, Kipary – Krzysztof Deptuła, Kołodziejowy Grąd – Roman Samsel, Kucbork – Dariusz Kuciński, Lejkowo – Franciszek Klimek, Lesiny Wielkie – Robert Eichel, Łatana Wielka – Aneta Krzyszkowska, Nowojowiec – Mirosław Deptuła, Olędry – Danuta Olender, Piwnice Wielkie – Danuta Antoń, Przeździęk Mały – Natalia Gąsiewska, Przeździęk Wielki – Dorota Kostrzewa, Sędrowo – Jan Zapadka, Szymanki – Elwira Milewska, Wesołowo – Krystyna Szewczyk, Wyżegi – Teresa Gomułkiewicz, Zabiele – Anna Gut, Zieleniec – Hanna Deptuła, Wielbark – Barbara Bruździak, Stachy – Krzysztof Abramczyk.