Jeszcze nieco ponad dwa tygodnie zostały do zakończenia I etapu Plebiscytu na Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego. Na początku kwietnia poznamy finalistów naszej zabawy. W tym tygodniu zachęcamy do oddawania głosów na kandydatów z gminy Szczytno, największej w powiecie.

Pierwszy etap na półmetku

Do 4 kwietnia czekamy na głosy w I etapie plebiscytu. Obecnie Czytelnicy wybierają najlepszych sołtysów w swoich gminach. Ich wykaz drukujemy poniżej. W ten sposób wyłoniona zostanie finałowa piętnastka. W drugim etapie spośród finalistów mieszkańcy wybiorą zwycięzcę. Sołectwa, których przedstawiciele zajmą trzy najwyższe miejsca, otrzymają nagrody w wysokości 3, 2 i 1 tys. złotych. Dodatkowo, nagrody swoim reprezentantom w finałowej piętnastce ufundują włodarze wszystkich gmin powiatu.

GMINA SZCZYTNO

W tym tygodniu zachęcamy do głosowania na sołtysów z gminy Szczytno. Pod względem terytorialnym jest ona największą w powiecie szczycieńskim. Zamieszkuje ją ponad 12 tysięcy osób. Obejmuje ona 32 sołectwa. Tereny gminy są atrakcyjne pod względem turystycznym i przyrodniczym. Ulubione miejsca wypoczynku letników to jeziora Marksewo, Wałpusz, a także doskonale znane mieszkańcom Szczytna Lemany i Szczycionek. Do tej pory w naszym plebiscycie największe sukcesy spośród reprezentantów gminy Szczytno osiągał sołtys Leśnego Dworu, Kazimierz Łuszczaniec. Dwa razy, w latach 2008 i 2011 zajmował pierwsze miejsce. Czy w tym roku przedstawiciel największej gminy znów znajdzie się w czołówce? O tym zdecydują Czytelnicy.

JAK GŁOSOWAĆ?

Na sołtysów można głosować na tradycyjnych kuponach drukowanych w „Kurku” oraz drogą esemesową. Wystarczy tylko wpisać kod umieszczony obok nazwiska wybranego sołtysa, a następnie wysłać go pod numer 72624 (koszt 2 zł + VAT).