W czwartek 13 czerwca nad Szczytnem przeszła gwałtowna burza. Po południu wielu mieszkańców miasta usłyszało głośny huk.

Piorun trzasnął w ratusz
Uderzenie pioruna nie uszkodziło wieży ratuszowej

Okazało się, że jeden z piorunów uderzył w wieżę ratuszową. Sam budynek przy tym nie ucierpiał. Wskutek wyładowania nastąpiła jednak przerwa w dostępie do internetu, bo na wieży umieszczone są nadajniki. Ucierpiał też telebim należący do Miejskiego Domu Kultury, który przez kilka godzin nie działał. Jednak już następnego dnia awaria została naprawiona.

Następnego dnia piorun uderzył w drzewo rosnące na posesji szpitala. Zniszczony konar przewrócił się na ogrodzenie sąsiadującej z nim Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, uszkadzając jedno z przęseł. Złamane drzewo usunęli strażacy.

Na terenie powiatu odnotowano również wiele interwencji związanych z usuwaniem połamanych konarów, które spadły na drogi. Zdarzenia takie miały miejsce m.in. w Romanach, między Lipowcem a Gawrzyjałkami, w Starych i Nowych Kiejkutach, Jęczniku oraz na drodze Targowska Wólka – Targowo.