MKS Szczytno - PISA Barczewo 7:0 (2:0)

LIGA OKRĘGOWA SENIORZY

8 kolejka - 20-21 września

Bramki dla MKS: Kamil Dębek (23, 90), Rafał Głodzik (41,64 -k.), Bartłomiej Mastyna (50, 78), Tomasz Duszyński (84)

MKS: Cichy (75 Żyłko), M. Magnuszewski, Mastyna, Skonieczny, Głodzik, Gregorczyk, Zaręba, Krupiński (57 Duszyński), Grabowski, Dębek, Droliński

W dwóch poprzednich sezonach PISA była niewygodnym przeciwnikiem dla podopiecznych Zbigniewa Magnuszewskiego. W sobotę szczytnianie nie dali jednak barczewianom żadnych szans.

Początek w wykonaniu MKS-u do szczególnie udanych nie należał. Pierwsi dogodną sytuację stworzyli goście. W 18 min jeden z ich napastników nieatakowany minął obrońców i strzelił z kilkunastu metrów, ale niecelnie. Pięć minut później błąd popełnili goście. Bramkarz źle wybił dośrodkowanie z rzutu rożnego, piłka trafiła do Dębka, który okazji nie zmarnował. Parę kolejnych akcji szczytnian pachniało bramką, lecz na kolejnego gola przyszło czekać do 41 min. Miękką wrzutkę Zaręby spożytkował głową Głodzik.

Po zmianie stron PISA zupełnie ustąpiła pola gospodarzom. W strefie środkowej boiska gracze MKS-u robili w zasadzie, co chcieli. Szczytnianie, widząc słabość rywala, kilkakrotnie efektownie rozprowadzili piłkę. W niekonwencjonalnych zagraniach celował zwłaszcza Droliński. Pod swoją bramką barczewianie też nie byli zanadto agresywni, co nie pozostało bez wpływu na końcowy wynik. Honor oddać należy jednak i piłkarzom MKS-u, którzy w sobotę odczuwali wyraźnie głód zdobywania goli. Festiwal w drugiej połowie zapoczątkował Mastyna, który w 50 min przejął "tańczącą" kilkanaście metrów od bramki piłkę i celnie uderzył. Strzeleckie konto szczytnian poprawił m.in. występujący wcześniej w IV-ligowej SANDECJI Nowy Sącz Tomasz Duszyński. Obecny słuchacz WSPol.-u popisał się w 84 min solową akcją. Rozpoczął ją w okolicy linii środkowej, a zakończył położeniem bramkarza, kierując piłkę do siatki.

DKS Dobre Miasto - BŁĘKITNI Pasym 4:1 (2:1)

Bramka dla BŁĘKITNYCH: Marcin Gołębiewski (28)

BŁĘKITNI: Stefaniak, Gołaszewski, Łachmański, Pławski, A. Mazurek (75 M. Mazurek), Młotkowski, Borkowski (46 Brdyła), Ziętak (44 M. Łukaszewski), S. Łukaszewski, Gołębiewski, Gawdziński (67 Domżalski)

Dobrze spisujący się w tym sezonie gracze z Pasymia zostali zastopowani w Dobrym Mieście. Pierwsza połowa nie zapowiadała tak wysokiej wygranej gospodarzy. Wprawdzie w 8 min po rozegraniu rzutu wolnego zdobyli prowadzenie, ale BŁĘKITNI dwadzieścia minut później wyrównali. Była to najładniejsza akcja meczu. Zaczął Gołębiewski, przekazując piłkę Młotkowskiemu. Ten odegrał ją do Gawdzińskiego, który stojąc tyłem do bramki, podał do Gołębiewskiego. Pasymski napastnik minął obrońcę gości i zdobył gola na 1:1. Niestety, jeszcze przed zmianą stron DKS ponownie objął prowadzenie. Pławski był przekonany, że przepuszczoną przez niego piłkę złapie Stefaniak. Tak się jednak nie stało. Zza pleców wyskoczył szybki napastnik gospodarzy, przejął futbolówkę i bez większych problemów umieścił ją w siatce.

Tuż przed gwizdkiem na przerwę na boisku pojawił się M. Łukaszewski w miejsce kontuzjowanego Ziętaka. Przez kolejne pół godziny należał on do wyróżniających się zawodników. Po jego podaniu bramkę w 50 min mógł zdobyć Gawdziński. Niestety, M. Łukaszewski został bohaterem negatywnym. W 77 min otrzymał najpierw żółtą, a chwilę później czerwoną kartkę - za niekulturalną dyskusję z sędzią. Mimo osłabienia pasymianie ruszyli do ataku i byli bliscy zdobycia wyrównania. Postawienie wszystkiego na jedną kartę wiązało się z brakiem asekuracji w obronie. Wykorzystali to ich rywale przeprowadzając w ostatnich minutach dwie szybkie i skuteczne kontry. Zamiast z punktem BŁĘKITNI wracali z bagażem czterech straconych bramek.

LZS Lubomino-Wilczkowo - JURAND Barciany 4:1 (0:0)

Tabela

1.LUBOMINO 8 20 21-11 2.ROMINTA 8 19 18- 8 3.BŁĘKITNI 8 15 16-11 4.MAMRY 8 14 15- 7 5.VICTORIA 8 14 20-13 6.SZCZYTNO 8 12 17- 8 7.DOBRE MIASTO 8 12 14-14 8.JURAND 8 11 13-10 9.OLIMPIA 8 11 10- 9 10.CRESOVIA 8 10 9-13 11.ŁYNA 8 9 17-17 12.MAZUR 8 9 7-14 13.PŁOMIEŃ 8 7 11-18 14.POGOŃ 8 7 14-29 15.GRANICA 8 5 6-13

16.PISA		8   4  11-24

JUNIORZY STARSI

5 kolejka - 20 września

JURAND Barciany - MKS Szczytno 3:0 (2:0)

Wyr.: Jan Radzewiński

OLIMPIA Kisielice - OMULEW Wielbark 4:3 (3:1)

Bramki dla OMULWI: Bartosz Abramczyk (16), Adrian Królicki (70), Kamil Krasecki (77)

MŁODZICY GRUPA IV

DKS Dobre Miasto - MKS Szczytno 2:0 (0:0)

MKS Jeziorany - BŁĘKITNI Pasym 9:3 (3:1)

Bramki dla BŁĘKITNYCH: Rafał Maziuk - 2, Krystian Zalewski

TRAMPKARZE GRUPA IV

DKS Dobre Miasto - MKS Szczytno 1:1 (0:1)

Bramka dla MKS: Mariusz Szlachetka (11)

Wyr.: Mateusz Dudziec, Bartosz Jeger, Jakub Opalach, Łukasz Klimek.

MKS Jeziorany - BŁĘKITNI Pasym 3:3 (3:2)

Bramki dla BŁĘKITNYCH: Marcin Remfeld, Patryk Malanowski, Daniel Przecioska.

KLASA "A" SENIORZY

6 kolejka - 20-21 września

GRUPA III

MKS Jeziorany - STRAŻAK Olszyny 4:1 (0:0)

SRWSiO Słupy - OMULEW Wielbark 10:1 (6:0)

Bramka dla OMULWI: Marcin Rafałowicz (75 - k.).

KORONA Klewki - GKS Dźwierzuty 5:2 (3:2)

Bramki dla GKS: Rafał Hintz (15), Tomasz Nowakowski (35)

GKS: Len, Nadolny, Hintz, C. Zaborowski, Ł. Szymański, Olszynka (70 Krawczyk), Suliński (66 R. Szymański), T. Nowakowski, Rapińczuk, Orłowski (61 Świokło), Zawitowski

- Na wyjeździe tracimy połowę animuszu - powiedział po ostatnim meczu kierownik drużyny z Dźwierzut Roman Elsenbach. GKS zaczął nawet nieźle, bo w 15 min po strzale Hintza goście objęli prowadzenie. Później było już znacznie gorzej. Druga połowa to stopniowe przerzedzanie szeregów GKS-u. Z boiska wyrzuceni zostali Nowakowski, Ł. Szymański i C. Zaborowski. Należy przy tym dodać, że podejmowane przez sędziego decyzje nie miały niczego wspólnego ze stronniczością.

LEŚNIK Nowe Ramuki - OSP Gryźliny 2:0

GKS Stawiguda - FORTUNA Gągławki 5:1

GKLS Jonkowo - ORZEŁ SPARTA Biesal 3:0

Tabela

1.STAWIGUDA 6 16 21- 9 2.KORONA 6 13 19- 4 3.JEZIORANY 6 13 15- 8 4.FORTUNA 6 12 12-11 5.DŹWIERZUTY 6 10 16-12 6.GRYŹLINY 6 10 10- 9 7.LEŚNIK 6 8 13- 8 8.JONKOWO 6 8 8- 9 9.SŁUPY 6 6 21-14 10.ORZEŁ 6 4 8-20 11.STRAŻAK 6 1 5-16

12.OMULEW		6   1   4-32

JUNIORZY MŁODSI

MKS Jeziorany - STRAŻAK Olszyny 8:0 (2:0)

SRWSiO Słupy - OMULEW Wielbark 5:1 (3:0)

Bramka dla OMULWI: Kamil Krasecki.

KORONA Klewki - GKS Dźwierzuty 0:2 (0:0)

Bramki dla GKS: Paweł Wójcik (55), Michał Hoffer (75).

KLASA "B"

5 kolejka - 21 września

GRUPA IV

ZRYW Jedwabno - ORZYC Janowo 4:2 (2:1)

Bramki dla ZRYWU: Daniel Włodkowski (13), Rafał Achremczyk (38), Sebastian Sznajder (50), Artur Dymek (57)

ZRYW: Mateusiak, Zapadka, Kawiecki, Woźniak (46 Kotlarzewski), Achremczyk (76 Dąbrowski), Wronowski (26 Sznajder), Mierzejewski, D. Włodkowski, P. Włodkowski, Dymek, Żmijewski

Zasłużone zwycięstwo ZRYWU, które przy lepszej skuteczności, zwłaszcza Dymka, mogło być okazalsze. Gwoli sprawiedliwości dodać jednak należy, że goście w drugiej połowie zmarnowali dwie wyborne okazje - nie wykorzystali żadnego z przyznanych im rzutów karnych.

KS Grunwald - OLIMPIA II Olsztynek 2:2 (0:0)

ZEON Wierzbica - MAX-BUD Piątki 0:1 (0:1)

ŹRÓDLANI Łyna - KORMORAN Ruszkowo 1:4 (0:1)

Pauzował MAZUR Świętajno

Tabela

1.KORMORAN 5 12 17-10 2.MAX-BUD 5 11 15- 4 3.ZRYW 4 10 13- 5 4.ORZYC 5 7 21-11 5.ZEON 4 6 10- 8 6.ŹRÓDLANI 4 4 11-15 7.GRUNWALD 5 4 11-18 8.MAZUR 4 1 6-17

9.OLIMPIA II	4   1   7-22