W pierwszy dzień marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Wielbarku wręczono nagrody 18 laureatom Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego na etapie gminnym. Cztery wykonane przez nich prace zostały już wyróżnione na etapie wojewódzkim.

Plastyczne spojrzenie na straż
Autorzy nagrodzonych i wyróżnionych prac z organizatorami konkursu oraz zaproszonymi gośćmi

Nagrody wręczyli: komendant Powiatowy PSP w Szczytnie bryg. Zbigniew Stasiłojć oraz burmistrz Wielbarka Grzegorz Zapadka. Na etapie gminnym konkurs został przeprowadzony przez Gminny Ośrodek Kultury w Wielbarku, a wzięło w nim udział ponad 80 osób. Ponieważ, oprócz Wielbarka, nigdzie indziej w powiecie nie został zorganizowany etap gminny, prace nagrodzone w Wielbarku przeszły bezpośrednio do etapu wojewódzkiego, gdzie ze 192 wybrano 25 do etapu ogólnopolskiego, z tego cztery prace z Wielbarka, a cztery zostały wyróżnione. - To ogromny sukces młodych plastyków z gminy Wielbark. Warto podkreślić, że nagrodzone prace powstały pod okiem instruktorów GOK-u – cieszy się dyrektor tej placówki Milena Zapadka.

Nagrodzone i wyróżnione prace na etapie wojewódzkim wezmą udział w wystawie pokonkursowej zorganizowanej w Galerii Marszałkowskiej w Olsztynie. Uroczyste podsumowanie etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego oraz wręczenie nagród i wyróżnień laureatom odbędzie się w trakcie wernisażu tej wystawy, który zaplanowano na 11 marca. Z tego z gminy Wielbark zostanie zaprezentowanych osiem prac.

(m)

Laureaci:

Przedszkole:

1. Lena Krupińska

2. Eliza Roman

3. Anna Kalinowska

Wyróżnienie: Adam Płoski

Kat: I-IV:

1. Julia Kucińska

2. Maria Kalinowska

3. Kornelia Zapadka

Wyróżnienie: Kaja Roman i Zuzanna Zapadka

Kat. V-VIII:

1. Lena Gudzbeler

2. Alicja Obrębska

3. Lena Szewczyk

Wyróżnienie: Maria Lewenda

Szkoły średnie:

1. Joanna Przybyłek

2. Helena Remuszko

3. Nikodem Pisarski

Dorośli:

1. Gabriela Drężek

2. Maja Kulis