Reklama

Węgiel

Zuzanna Kaczmarczyk, szesnastolatka z Rozóg, mimo młodego wieku zasłynęła już talentem plastycznym. W swoim dorobku ma zwycięstwa w kilku konkursach, a podczas niedawnej licytacji obrazów towarzyszącej Konkursowi Sygnalistów Myśliwskich jej prace cieszyły się bardzo dużym powodzeniem. Trzy wystawione na aukcji obrazy wylicytowano łącznie za 1740 złotych.

Plastyczny talent dostała w genach
Zuzanna Kaczmarczyk najbardziej lubi malować zwierzęta

Zuzanna Kaczmarczyk ukończyła Gimnazjum im. Jana Twardowskiego w Rozogach z wyróżnieniem. Dalszą naukę będzie kontynuowała w Liceum Plastycznym w Olsztynie.

Kiedy zaczęła rysować? Mama Zuzi mówi, że córka maluje od około drugiego roku życia. - Zapamiętałam dokładnie, jak po raz pierwszy, z wielką precyzją i skupieniem, rysowała kółka – wspomina pani Monika. Talent Zuzi dostrzegły panie nauczycielki jeszcze w przedszkolu. Wtedy już potrafiła namalować konie. Zwierzęta to zresztą jej ulubione obiekty do uwieczniania. - Najbardziej lubię rysować: psy, konie i dzikie zwierzęta - opowiada o swojej pasji Zuzia. Najczęściej tworzy za pomocą ołówka i kredki. Talent plastyczny odziedziczyła po mamie. Zarówno pani Monika, jak i jej siostry potrafią malować i tworzyć rękodzieła. Są to jednak amatorki, bo nie dane im było ukończyć liceum plastycznego. - Kiedyś wysyłano dzieci do szkoły, która była najbliżej domu - tłumaczy pani Monika. Swoją córkę wspiera w rozwoju talentu, ciesząc się, że będzie mogła go szlifować w olsztyńskim liceum.

Zuzia na razie maluje głównie dla siebie i rodziny. Nie wie jeszcze, co będzie robiła w przyszłości, ale na pewno chce kontynuować swoją pasję.

Młoda malarka na koncie ma wiele sukcesów plastycznych. W pierwszej i drugiej klasie gimnazjum zajęła pierwsze miejsca w międzynarodowym konkursie Erasmus Plus, gdzie techniką dowolną wymalowała „Moją małą ojczyznę”. Drugą z tych prac było stworzenie krajobrazu z rzeczy do recyklingu. Wygrała też konkurs wojewódzki związany ze strażą pożarną. Ostatni jej sukces to pierwsze miejsce w konkursie organizowanym z okazji 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża.

Poza rysowaniem nastolatka lubi jeździć konno oraz uwielbia samochody: amerykańskie muscle cars, sportowe i terenowe oraz pojazdy z lat 60.: syreny, mustangi, fiaty, challengery. Marzy, by w przyszłości mieć jedno z tych aut.

AK