Jeszcze w czerwcu na stronie internetowej Urzędu Miejskiego będzie można zobaczyć efektowny podgląd plaży miejskiej i mola. Wszystko dzięki drugiej kamerze umieszczonej na ratuszu.

Plaża w internecie

Kamera będzie podobna do tej, która wisi już na ratuszowej wieży od strony placu Juranda.

Rejestrowany przez nią obraz można oglądać w serwisie internetowym Urzędu Miejskiego.

Nowe urządzenie dotarło do Szczytna w ubiegły czwartek. Montaż nie powinien trwać dłużej niż dwa tygodnie. Dzięki kamerze możliwy będzie podgląd plaży miejskiej i mola. Podobnie jak w przypadku kamery skierowanej na centralne rondo, również ta ma wyłącznie turystyczne znaczenie.

- Jeśli chodzi o ciekawe widoki w Szczytnie, to centrum miasta i okolice plaży są najatrakcyjniejszymi miejscami - tłumaczy wiceburmistrz Krzysztof Kaczmarczyk. Na razie jednak obraz widoczny w internecie nie jest najlepszy. Wiceburmistrz zapewnia, że zmieni się to w przyszłym roku, kiedy Urząd Miejski otrzyma lepsze łącza internetowe, pozwalające uzyskać lepszą rozdzielczość obrazu bez spowalniania pracy komputerów w urzędzie. Miasto nie zamierza jednak poprzestać wyłącznie na kamerach pokazujących uroki Szczytna. W planach jest rozbudowa miejskiego systemu monitoringu. Tutaj koszt jednej kamery jest o wiele wyższy i wynosi 80 tys. złotych. Dlatego zakup większej ich liczby ma odbywać się w ramach realizacji drugiego etapu projektu „e-Szczytno”, współfinansowanego ze środków unijnych. Nieco szybciej zawiśnie kamera monitoringu na ulicy Spacerowej, skierowana na plażę i molo.

- Czynimy starania, żeby doszło do tego jeszcze przed Dniami i Nocami Szczytna - mówi wiceburmistrz Kaczmarczyk.

(wk)