Mariusz Myślak i Andrzej Hajn ze Szczytna wygrali turniej w piłce siatkowej plażowej o Puchar Wójta Gminy Szczytno. Kolejne miejsca zajęły pary z Nowego Gizewa - Filip Chorążewicz i Mariusz Mikulski oraz Bartłomiej Gut i Maciej Mierzejewski.

Plażówka w Nowym Gizewie
Sołtys Hannę Rydzewską cieszy, że boisko w Nowym Gizewie tętni życiem (na zdjęciu z zawodnikami rywalizującymi w sobotnim turnieju)

Zawody, w których rywalizowało sześć par, rozegrano w sobotę na boisku w Nowym Gizewie. Nie tym głównym, obok kortów tenisowych, a drugim – położonym w uroczym miejscu przy ścianie lasu. To jedno z najchętniej odwiedzanych przez miejscową młodzież miejsc. Powstało kilka lat temu dzięki ich zaangażowaniu i obecnej sołtys Hanny Rydzewskiej. - Wcześniej był tu porośnięty trawą plac, na którym młodzież grała w piłkę. Pomyśleliśmy, że dobrze byłoby to miejsce wysypać piaskiem i urządzić normalne boisko do plażówki – mówi sołtys. Wspólnie napisali podanie do wójta, załączając podpisy mieszkańców, a ten przystał na ich propozycję. Od tego czasu miejscowa młodzież może realizować swoje sportowe zamiłowania już na normalnym boisku, z siatkami ochronnymi. Dzięki temu młodzi sportowcy systematycznie podnoszą swoje umiejętności i zaczynają osiągać sukcesy na zawodach w sąsiednich gminach, np. turnieju w Piasutnie. - Myślimy już o drugim boisku, bo przy organizowaniu zawodów musimy ograniczać liczbę startujących zespołów, by wyrobić się w czasie – mówi Mariusz Mikulski, młody mieszkaniec Nowego Gizewa. Chwali przy tym władze gminy, że oprócz pucharów dla najlepszych, zatroszczyły się o catering dla wszystkich.

(pul)

W takich warunkach młodzież może śmiało rozwijać swoje siatkarskie umiejętności