Szczycieńscy policjanci ustalili i zatrzymali 52-letniego mieszkańca powiatu, który dokonał kradzieży z włamaniem do sklepu na terenie gminy Rozogi. Zrobił to w dość nietypowy sposób. Żeby dostać się do środka, wjechał swoim autem w drzwi wejściowe sklepu. Po tym jak wszedł do wnętrza, zabrał trzy butelki alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty.

Po flaszki wjechał autem do sklepu
52-latek, aby dostać się do sklepu staranował drzwi … samochodem

W piątek 21 czerwca około godziny 2:30 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzaniu, do którego doszło na terenie gminy Rozogi. Na miejscu interwencji policjanci zastali wyłamane drzwi do sklepu. W toku podjętych czynności, już kilka godzin później, został wytypowany i zatrzymany sprawca tego zdarzenia.

Okazał się nim 52-letni mieszkaniec powiatu, który posłużył się swoim autem osobowym, by wyłamać drzwi wejściowe do sklepu. Po tym jak dostał się do środka, ukradł trzy butelki alkoholu. Mężczyźnie postawiono zarzuty, do których się przyznał i złożył wyjaśnienia w tej sprawie. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

- Zdecydowanie odradzamy takie „robienie zakupów” w godzinach, kiedy sklep jest już zamknięty. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem może grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności – ostrzega sierż. Emilia Pławska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie.