Dystans 13 kilometrów wcale nie musi oznaczać pecha dla organizatorów. Wręcz przeciwnie – taką właśnie odległość pokonało aż 237 uczestników IV Mazurskiego Biegu na Kulce. Najszybszy był Krzysztof Sulewski z Barczewa.

Biegowe imprezy organizowane przez Jurunda Szczytno ściągają zawodników z różnych zakątków województwa i odleglejszych miejscowości. Tym razem leśnymi trasami w rejonie jeziora Łęsk pobiegło grubo ponad 200 uczestników. Dystans 13 km najszybciej pokonał barczewianin Krzysztof Sulewski reprezentujący Serduszko Team Ełk. Jego czas to 46:31 min. Drugi był zaprawiony w biegowych imprezach szczytnianin Maciej Wojciechowski (47:07). W pierwszej dziesiątce znalazł się jeszcze jeden reprezentant naszego powiatu – Denis Guzowski, który zajął 7. miejsce z czasem 50:00. W klasyfikacji pań najlepsza z naszych zawodniczek była Marlena Gielata, która uplasowała się w tej kategorii na 7. pozycji (1:02:21).

Współorganizatorami biegu przeprowadzonego w minioną niedzielę byli: biuro podróży Szarpie Travel i Urząd Gminy w Dźwierzutach.