Do całkiem już sporej kolekcji imprez biegowych organizowanych w Szczytnie i okolicach dołącza kolejne przedsięwzięcie – Szczycieński Bieg Po Czyste Powietrze.

Pobiegną po łyk świeżego powietrza
Biegi po i o czyste powietrze odbywają się w różnych miejscach w Polsce o każdej porze roku

Bieg, „którego celem jest zwiększenie świadomości w zakresie poprawy jakości powietrza na mazurskich osiedlach”, odbędzie się w najbliższą niedzielę, czyli 3 marca. Jego organizatorzy to: szczycieński fotograf Arkadiusz Dziczek i klub Jurund. Start i metę wyznaczono przy świetlicy w Leśnym Dworze. Biegacze będą mieli do pokonania trasę 4,7 km. Uczestnicy przebiegną najpierw krótki odcinek w kierunku Strugi, potem szybko odbiją w prawo, pokonają przejazd kolejowy i zatoczą pętlę ulicami: Leśną, Mławską, Partyzantów, Osiedleńczą, Leśną, po czym skierują się ku punktowi wyjścia. Trasa wiedzie niemal w całości asfaltem.

Start zaplanowany jest na 11.00. Zapisy (obowiązuje opłata startowa) do dziś, czyli czwartku, do północy –ewentualnie, w przypadku wolnych miejsc, w dniu biegu. Pozyskane podczas imprezy środki zostaną skierowane na dofinansowanie wydania kalendarza poświęconego szczycieńskiej architekturze – takie zadanie wyznaczył sobie Klub Nakręconych na Film działający przy SP 6.

(gp)