Maciej Jóźwik w znakomitym stylu wygrał finałowe zawody Pucharu Polski Kadetów, które odbyły w miniony weekend w Rydzynie

koło Leszna. Szczytnianin pokonał trzech medalistów mistrzostw naszego kraju.

Pobił medalistów

Oprócz Macieja Jóźwika na ring w kategorii 50 kg wychodziło jeszcze 7 zawodników – zwycięzców międzywojewódzkich eliminacji. W pierwszej walce szczytnianin trafił na srebrnego medalistę MP Michała Kędziorę i wygrał 2:1. Jak się okazało, był to najtrudniejszy pojedynek naszego boksera.

- Później się rozkręcił, nabrał pewności siebie – mówi trener Zenon Jagiełło.

- Złoty medalista praktycznie nie istniał.

Zanim młody bokser zmierzył się z Krystianem Machelą z Grudziądza, zwycięzcą ostatnich MP Kadetów, pokonał jednogłośnie na punkty Daniela Cieślaka z Gwardii Warszawa, który może się poszczycić brązowym medalem mistrzostw kraju.

Kilka tygodni wcześniej Maciej Jóźwik nie miał sobie równych podczas eliminacji, które odbyły się w szczycieńskiej hali im. Wagnera.