Miesiąc temu, w poniedziałek 9 listopada na ul. Niepodległości w Dźwierzutach 37-letni mieszkaniec Szczytna wraz ze swoim 37-letnim kolegą, mieszkańcem gminy Pasym, napadli na dwóch nieletnich mieszkańców gminy Dźwierzuty.

Pobili pałkami teleskopowymi
37-letni mieszkaniec Szczytna został zatrzymany w ubiegłym tygodniu przez policję. Jego kompan z gminy Pasym siedzi już w więzieniu za inne przestępstwa

Sprawcy pobili 16- i 17-latka, używając do tego pałek teleskopowych. Młodszy z napadniętych nastolatków doznał m.in. złamania kości ciemieniowej, zaś starszy – kości czołowej. Obaj pokrzywdzeni zostali przewiezieni do szpitala w Olsztynie.

Na namierzenie sprawców trzeba było czekać blisko miesiąc. W toku prowadzonych czynności szczycieńscy kryminalni ustalili najpierw dane 37-latka ze Szczytna. Mężczyzna po zatrzymaniu usłyszał zarzut Kodeksu karnego mówiący o tym, że kto bierze udział w bójce lub pobiciu, w którym naraża się człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia albo życia, podlega karze do 5 lat pozbawienia wolności.

Mundurowi dotarli także do drugiego z agresorów, mieszkańca gminy Pasym. Obecnie przebywa on w zakładzie karnym w związku z popełnieniem innego czynu zabronionego. 37-latek również nie uniknie odpowiedzialności za swoje zachowanie i jeszcze długo będzie oglądał świat zza więziennych krat.