ZABIŁ BRATA ZA GRZYBY

Alkohol stał się przyczyną tragedii, do której doszło w sobotę 21 października w Sasku Małym, gmina Szczytno. W godzinach rannych między dwoma braćmi, 44-letnim Józefem K. i 35-letnim Zenonem K. wybuchła awantura. Obaj byli nietrzeźwi. Przyczyną kłótni stały się... grzyby. Starszy z braci podejrzewał, że młodszy zjadł przygotowane przez niego wcześniej grzybowe danie. W trakcie awantury Józef K. zadał bratu dwa ciosy nożem w okolicę klatki piersiowej.

- Kiedy na miejsce dotarła karetka, ofiara już nie żyła - relacjonuje prokurator rejonowy Dorota Krzyna.

Sprawca zabójstwa został od razu zatrzymany. W poniedziałek 23 października sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Z ustaleń wynika, że obaj bracia nie stronili od alkoholu. Największe problemy ze spożywaniem mocnych trunków miał jednak Józef K.

DILERZY NA CELOWNIKU

Handlarze narkotykami nie mogą się czuć bezpieczni. We wtorek 17 października policjanci Sekcji Kryminalnej KPP w Szczytnie zatrzymali kolejną osobę podejrzewaną o posiadanie i handel niedozwolonymi substancjami odurzającymi na terenie powiatu szczycieńskiego. Piotr P. lat 19 noc spędził w areszcie. Nazajutrz rano w ręce stróżów prawa wpadł inny mężczyzna podejrzewany o to samo przestępstwo, 22-letni Patryk G. Wstępnie ustalono, że do obrotu wprowadzono około 70 tabletek ekstazy oraz 15-20 gramów amfetaminy. Trwają dalsze czynności operacyjne. W wyniku działań szczycieńskich policjantów w stosunku do roku ubiegłego wzrosła liczba wszczętych postępowań dotyczących przestępstw narkotykowych. W pierwszym półroczu 2006 r. funkcjonariusze wszczęli ich 18 i stwierdzili 304 przestępstwa. W roku ubiegłym liczby te przedstawiały się odpowiednio 7 i 95.

POŁAMANE KONARY

Mimo że w ostatnich dniach nie zanotowano silniejszych podmuchów wiatru, w kilku miejscach na drogach powiatu ruch utrudniały połamane gałęzie drzew. Pierwszy tego typu przypadek miał miejsce w piątek 20 października na trasie Marksewo-Piecki. Dzień później złamana gałąź zwisała nad drogą powiatową w Jabłonce, gmina Dźwierzuty. Uszkodzony konar przeszkadzał w poruszaniu się po drodze w Świętajnie. Wszystkie drzewne przeszkody usuwali strażacy.

PIJANI CYKLIŚCI

Nie tylko w weekendy dają o sobie znać pijani kierowcy. Również w dni powszednie nietrudno spotkać na naszych drogach "zawianych" amatorów jazdy po paru głębszych. We wtorek 17 października w ręce szczycieńskich stróżów prawa wpadło aż czterech rowerzystów. Rekordzistą okazał się 51-letni Konstanty T. Policjanci zatrzymali go na ulicy Kochanowskiego w Szczytnie. Mężczyzna miał w wydychanym powietrzu 2,46 promila alkoholu.

oprac.: (łuk)

2006.10.25