AMATOR ŁOWIENIA RYBEK

Na jeziorze Świętajskim 26 sierpnia strażnicy rybaccy zatrzymali mieszkańca powiatu piskiego, który nielegalnie łowił rybki z pontonu. Zabrane ryby wypuszczono do wody, a mężczyźnie zostanie postawiony zarzut kłusownictwa.

UKRADLI ALKOHOL I PAPIEROSY

W nocy z 30 na 31 sierpnia w Świętajnie na ulicy Mickiewicza ze sklepu spożywczo - przemysłowego zniknął alkohol i papierosy wartości 13 tys. złotych. Złodzieje włamali się przez okienko znajdujące się nad drzwiami wejściowymi, wypchnęli kratę i dostali się na zaplecze.

UKRADLI JAŁÓWKĘ

O 70-kilogramową jałówkę zmniejszył się dobytek rodziny mieszkającej w gminie Jedwabno, która pierwszego września stwierdziła jej brak na polu. Wartość skradzionego cielaka właściciele oszacowali na 500 złotych.

SPŁONĄŁ BUDYNEK GOSPODARCZY

W poniedziałek 30 sierpnia spłonął budynek gospodarczy w Leleszkach. W murowanym chlewie znajdowało się sześć ton siana. Zagrożone były budynki mieszkalne. Straty wyniosły 25 tys. złotych. Przyczyną pożaru było wyładowanie atmosferyczne.

UKRADŁ CHIPSY

Na ulicy Narońskiego w Szczytnie 31 sierpnia nieznany sprawca wybił okratowaną szybę i przez otwory zabrał cztery paczki chipsów o wartości 7 złotych.

WYKRĘCILI LUSTERKA Z SAMOCHODU

W sobotę 4 września z zaparkowanego na parkingu przy ulicy Sikorskiego w Szczytnie peugeota złodzieje zdemontowali wsteczne lusterka. Utracone akcesoria samochodowe właścicielka oszacowała na tysiąc złotych.

WYMUSIŁ PIERWSZEŃSTWO

Sobotnie popołudnie 4 września okazało się niezbyt szczęśliwe dla turysty z Warszawy, który wyjeżdżając skodą z drogi podporządkowanej wymusił pierwszeństwo przejazdu na kierującym oplem mieszkańcu Olsztyna. Andrzej G., sprawca wypadku, został uwolniony z samochodu przez strażaków. Z obrażeniami głowy i podejrzeniem pęknięcia podstawy czaszki trafił do szpitala w Szczytnie.

POLETKO MAKU

Nielegalną uprawę maku w Białym Gruncie ujawnili funkcjonariusze policji. Chociaż plantacja zlokalizowana w przydomowym ogródku była niewielka, to została w całości zniszczona.

- Maku i innych tego rodzaju roślin, bez odpowiednich zezwoleń wynikających z przepisów w ogóle nie wolno uprawiać - mówi Daniel Filipowicz oficer prasowy KPP w Szczytnie.

POTRĄCIŁ NIETRZEŹWEGO ROWERZYSTĘ

O sporym pechu może mówić mieszkaniec Bartoszyc, który kierując skodą oktawią 31 sierpnia w okolicy Nowin potrącił rowerzystę. Józef K., mieszkaniec gminy Szczytno, miał problemy z utrzymaniem się na rowerze, tuż przed nadjeżdżającym autem spadł ze swego dwuśladu i próbował się nań ponownie wdrapać. Nietrzeźwy cyklista doznał ogólnych potłuczeń.

WJECHAŁ DO ROWU

We wtorek 31 sierpnia w Białym Gruncie mieszkaniec gminy Świętajno wjechał do rowu i uderzył w przydrożne drzewo. Kierowca doznał zwichnięcia stawu barkowego oraz ran tłuczonych głowy. Mężczyzna prowadził w stanie nietrzeźwym. Policja czeka na wyniki analizy krwi.

2004.09.08