TRAGICZNE WYPADKI

W tym tygodniu na drogach naszego powiatu zdarzyło się sześć poważnych wypadków, w których jedna osoba poniosła śmierć a dziewięć zostało rannych.

Do poważnego zdarzenia doszło w Tylkowie. W poniedziałek 16 sierpnia kierująca volskwagenem passatem nagle zjechała na pobocze i uderzyła w drzewo. Poszkodowaną oraz jej czteroletnie dziecko przetransportowano śmigłowcem do szpitala w Olsztynie.

Dzień później do tragicznego wypadku doszło na trasie Rumy - Łupowo. W wyniku niedostosowania prędkości jazdy do panujących na jezdni złych warunków, śmierć poniósł 55-letni mieszkaniec Przasnysza, kierujący tawrią. Poważnych obrażeń doznali: 20-letnia kobieta i starszy od niej o dwa lata mężczyzna.

Tego samego dnia i z tego samego powodu kierujący fiatem 126p uderzył w metalowy płot, a następnie w głaz. Dwójkę poszkodowanych przewieziono do szpitala.

W środę 18 sierpnia opel astra uderzył w drzewo. Zakleszczonego w pojeździe kierowcę uwolnili szczycieńscy strażacy. Mężczyzna z ogólnymi obrażeniami przebywa w szpitalu. Także czwartek nie był bezwypadkowy. Na trasie Michałki - Krzywonoga (gmina Pasym), jadąca BMW kobieta straciła panowanie nad autem i uderzyła w drzewo. W wyniku wypadku ranne zostały trzy osoby.

W sobotę 21 sierpnia na trasie Szczytno - Wielbark kierujący fordem sierrą combi mężczyzna uderzył w drzewo i wpadł do rowu.

ZŁAPANY PODPALACZ

We wtorek 17 sierpnia strażacy zostali wezwani do palącej się maszyny: koparko-ładowarki do drewna. Stwierdzono, iż przyczyną pożaru jest podpalenie. Podjęte czynności spowodowały, że zatrzymano sprawcę. Zdzisław S. mieszkaniec gminy Dźwierzuty został zatrzymany w chwili, gdy mając we krwi ponad dwa promile kierował samochodem.

- Mężczyzna będzie odpowiadał na dwa zarzuty: zniszczenie mienia i jazdę po pijanemu - mówi Daniel Filipowicz, rzecznik prasowy KPP w Szczytnie.

SPRZEDAWALI RYBKI

Funkcjonariusze straży rybackiej podczas kontroli na targowisku przy ulicy Żeromskiego w dniu 17 sierpnia ujawnili ponad dwadzieścia kilogramów niewymiarowej ryby wprowadzonej do obrotu gospodarczego. Były to przeważnie sandacze poniżej wymaganej ochronnej długości 45 cm. Sprawą zajmuje się zespół do spraw przestępczości gospodarczej na podstawie ustawy o rybactwie śródlądowym.

NIETYPOWE KRADZIEŻE

Do dwóch nietypowych kradzieży doszło w gminie Świętajno i Szczytno. Sprawcy ukradli... impulsy telefoniczne. W pierwszym przypadku właścicielka poniosła straty w wysokości 150 zł, drugi poszkodowany ponad 500 zł.

POTRĄCIŁ I UCIEKŁ

W czwartek 19 sierpnia na trasie Lejkowo - Zieleniec znaleziono zwłoki 51-letniego mieszkańca Wielbarka.

- Przy mężczyźnie leżał połamany motorower. Wszystko wskazuje na to, iż został on potrącony przez samochód ciężarowy. Apelujemy do ewentualnych świadków zdarzenia, kierowców, o kontakt z naszą komendą - apeluje Bogdan Machała z KPP w Szczytnie.

GŁUPI ŻART

W sobotę 21 sierpnia o godzinie 12.20 dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie przyjął zgłoszenie o pożarze w miejscowości Rusek Wielki (gmina Dźwierzuty). Dzwoniący twierdził, iż płonie budynek mieszkalny. Do gaszenia wyruszyły trzy jednostki straży: OSP Dźwierzuty, OSP Pasym oraz Szczytno. W sumie w akcji brało udział 14 strażaków. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że alarm był fałszywy.

- O 12.55 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze w Targowie. Płonęła drewniana szopa z opałem, a zagrożony był budynek mieszkalny. Dobrze, że było to w gminie Dźwierzuty i ochotnicy z tej jednostki szybko pojechali na miejsce zdarzenia. Takie głupie żarty mogą spowodować tragedię, bo nie będziemy mogli dojechać na czas, aby ratować ludzkie życie i mienie - mówi Zbigniew Stasiłojć z KPPSP w Szczytnie.

2004.08.25