ZATRZYMANI ZA ROZBOJE

W sobotę 19 czerwca wyrokiem sądu zastosowano areszt tymczasowy wobec dwóch mieszkańców naszego powiatu, którzy odpowiadać będą za rozbój. Sprawcy: 18-latek z Białego Gruntu i 21-letni mieszkaniec Klonu pobili mieszkańca gminy Świętajno i ukradli mu rower. Poszkodowany, 53-letni mężczyzna trafił do szpitala.

Złodzieje coraz pewniej "grasują" nawet w dzień. Przekonał się o tym inny 53-letni, tym razem mieszkaniec Szczytna. Po południu, 20 czerwca został okradziony w swoim mieszkaniu. Rabunku dokonali dwaj mężczyźni i kobieta. Pobity mężczyzna prócz zdrowia utracił telewizor wartości 300 złotych.

Prokurator na wniosek policji wystąpił o tymczasowe zatrzymanie sprawców obydwu zajść.

- Sprawcom zostały postawione zarzuty rozboju, za które grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności - mówi Daniel Filipowicz, rzecznik prasowy KPP w Szczytnie.

SAMOCHODOWA BRAWURA

Aż dwa pogotowia - ratunkowe i energetyczne musiały interweniować podczas wypadku w Linowie. W sobotę 26 czerwca kierujący oplem kadetem mieszkaniec Szczytna, jadąc z nadmierną prędkością uderzył w słup energetyczny. W pojeździe znajdowało się trzech mężczyzn. Pasażer, mieszkaniec Dźwierzut, z obrażeniami głowy został przewieziony do szpitala. Kierowca pojazdu był trzeźwy.

NIEROZWAŻNY ROWERZYSTA

Na trasie Gisiel - Rutkowo, gmina Dźwierzuty, we wtorek 22 czerwca kierujący rowerem zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z uazem. W wyniku "spotkania" cyklista doznał stłuczenia głowy.

ZŁODZIEJE W AKCJI

W poniedziałek 21 czerwca w Tylkowie dozorując niezamieszkałe tymczasowo gospodarstwo jego właściciel zauważył nieproszonych gości. Złodzieje zdążyli już zapakować do busa elementy urządzeń rolniczych: brony, koła itp. Zatrzymano trzech mieszkańców Pasymia.

MÓGŁ SPŁONĄĆ DOM

W sobotę 26 czerwca, w Dźwierzutach na ulicy Pasymskiej, doszło do niebezpiecznego zdarzenia. W pomieszczeniu biurowym znajdującym się w budynku mieszkalnym w wyniku zaprószenia ognia zapaliło się wyposażenie. W akcji gaszenia udział brało pięć jednostek straży pożarnej. Spłonęło całe znajdujące się w pokoju umeblowanie.

- Strażacy musieli użyć aparatów tlenowych, temperatura była tak wysoka, że tynk odpadał ze ścian. Udało się natomiast uratować pozostałą część budynku - mówi Jacek Matejko rzecznik prasowy KPPSP w Szczytnie.

ODZYSKANY ROWER

Na ulicy Skłodowskiej w Szczytnie, w piątek 25 czerwca zatrzymano sprawcę kradzieży. Mężczyzna, dwudziestodwuletni mieszkaniec Wielbarka, ukradł rower. Pokrzywdzony podjął próbę odzyskania swojej własności, jednak nie udało mu się zatrzymać sprawcy. Do pościgu włączyli się funkcjonariusze policji i straży miejskiej. Wspólnymi siłami zatrzymano nietrzeźwego złodziejaszka. Wartość pojazdu wyceniono na 400 złotych.

2004.06.30