ROWERZYSTA PIRATEM

Na skrzyżowaniu ulic Śląskiej i Konopnickiej, 4 czerwca po godzinie dwudziestej rowerzysta wymusił pierwszeństwo w wyniku czego zderzył się z samochodem krister grand. Cyklista zbiegł z miejsca wypadku zostawiając swój jednoślad. Przybyli funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania mężczyzny. Podejrzewali, że jest on ranny, bowiem na jezdni ujawniono ślady krwi. Użyto psa tropiącego, który jednak w terenie miejskim sobie nie poradził i po kilku metrach zgubił ślad.

OSY WCZEŚNIAKI

Środa, 2 czerwca okazała się dość nietypowa dla mieszkańców budynku mieszkalnego w miejscowości Ochódno. Na poddaszu lokatorzy odkryli gniazdo os. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie pora roku.

- To pierwsze podjęte przez nas takie działania o tej porze roku. Najwięcej wezwań do os i szerszeni mamy zazwyczaj w sierpniu - mówi rzecznik prasowy KPSP w Szczytnie Jacek Matejko.

ROWEREM PO PIJAKU

- Wszyscy "nakryci" rowerzyści mają powyżej dwóch promili. To straszne, że w takim stanie potrafią kierować - mówi rzecznik prasowy KPP w Szczytnie Daniel Filipowicz. W tym tygodniu policjanci "natknęli się" na kilku takich cyklistów. Na terenie Orżyn zatrzymano prawdziwego "giganta rowerowego". Trzydziestopięcioletni mieszkaniec tej miejscowości nie był w stanie ani "nadmuchać" ani podać swoich danych. Pobrano mu krew do badania, po czym został zatrzymany do wytrzeźwienia...

ZATRZYMALI DWÓCH NA RAZ

W piątek, 4 czerwca o godzinie 6 rano zatrzymano na terenie Dźwierzut dwudziestotrzyletniego mężczyznę, który kierował audi 80 mając w wydychanym powietrzu powyżej jednego promila alkoholu. Gdy policjanci kontrolowali jednego pijanego kierowcę, w ich pobliżu do przydrożnego rowu wjechał drugi. Kierujący polonezem dwudziestolatek miał we krwi również promil alkoholu.

NIEWOLA W BUDCE Z TELEFONEM

W piątek, 4 czerwca o godzinie dwudziestej zadzwonił do straży pożarnej mężczyzna i poprosił o pomoc. Okazało się, że zatrzasnął się w budce telefonicznej. Przybyli strażacy, przy pomocy podręcznego sprzętu, uwolnili "budkowego więźnia".

2004.06.09