Reklama

Węgiel

 

TRAKTORZYSTA NA BANI

Zupełny brak wyobraźni kierowców, którzy po paru głębszych wyjeżdżają na drogi przekracza coraz częściej wszelkie granice zdrowego rozsądku. W środę 27 września w miejscowości Łuka, gmina Rozogi, kierujący ciągnikiem rolniczym 57-letni Kazimierz Z., skręcając w lewo, nie zauważył, że jest wyprzedzany przez ciężarowego MAN-a. Doszło do zderzenia obu pojazdów. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zauważyli, że traktorzysta jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że w wydychanym powietrzu miał 2,46 promila alkoholu. Ciągnik zabezpieczono na parkingu strzeżonym, a Kazimierz Z. spędził noc w policyjnym areszcie. Sprawcy przedstawiono zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, odpowie też za spowodowanie kolizji drogowej. Mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstwa i chce dobrowolnie poddać się karze.

CZUJNY SĄSIAD

W piątek 29 września w Nartach, gmina Jedwabno, właściciel jednego z domków letniskowych postanowił sprawdzić, czy na działce należącej do sąsiada wszystko jest w porządku. Jego czujność okazała się jak najbardziej na miejscu. Na posesji zauważył niedomkniętą bramę wjazdową i wybitą szybę w oknie pod tarasem domku. Po chwili z otworu wyjrzał włamywacz. Natychmiast został zatrzymany, wezwano też policję. Sprawca włamania, 42-letni Jacek Ł. noc spędził w areszcie. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy, w wydychanym powietrzu stwierdzono u niego 1,66 promila alkoholu. Przedstawiono mu zarzut włamania, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

SAMOCHODY W OGNIU

W minionym tygodniu strażacy dwa razy musieli gasić palące się samochody. W poniedziałek 25 września około godziny 7.00 przy trasie Szczytno-Zabiele ogień zniszczył fiata 126p stojącego w przydrożnym rowie. Straty spowodowane przez pożar oszacowano na ok. 600 złotych.

W sobotę 30 września ok. godziny 3.00 strażacy zostali zaalarmowani o płonącym volkswagenie passacie stojącym na ul. Mickiewicza w Świętajnie. Ogniem była objęta przednia część auta. Pożar udało się ugasić. Samochód został najprawdopodobniej podpalony.

UMYKAJĄCY SPRAWCA

W niedzielę 1 października o godzinie 2.00 policjanci patrolujący ul. Piłsudskiego w Szczytnie zauważyli jadącą środkiem drogi ładę, która nie miała włączonych świateł. Przystępując do kontroli, funkcjonariusze dawali kierowcy świetlne i dźwiękowe sygnały, ale mimo to mężczyzna się nie zatrzymał. Uciekał przed policjantami aż do ul. Działkowej. Tam porzucił auto i po dostaniu się na teren ogródków działkowych uciekł. W samochodzie pozostali dwaj młodzi mężczyźni. Policjanci ustalili dane kierowcy i zatrzymali go, kiedy wrócił do domu. Mieszkaniec gminy Szczytno, 21-letni Szymon S. był nietrzeźwy, miał 1,74 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Na domiar złego nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Postawiono mu zarzut prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości. Prokurator zastosował wobec Szymona S. tymczasowe zajęcie samochodu.

TRAGICZNY POŁÓW

Tragicznie zakończyła się wyprawa na ryby dla 43-letniego Sławomira W. ze Szczytna. W sobotę 30 września mężczyzna wędkował z łódki na Jeziorze Domowym Dużym. Z nieznanych przyczyn wypadł za burtę i utonął. Przybyli na miejsce zdarzenia strażacy w odległości ok. 20 metrów od pomostu znaleźli tylko zakotwiczoną łódź. Od razu zlokalizowali ciało wędkarza i wydobyli je na brzeg. Przyczyny wypadku bada policja.

SPALONA STODOŁA

W środę 27 września wieczorem w Klonie wybuchł pożar drewnianej stodoły krytej eternitem i przylegającej do niej szopy. Kiedy na miejsce dotarli strażacy, obiekty były w całości objęte ogniem. Budynków nie udało się już uratować. Straty oszacowano wstępnie na 34 tys. złotych.

PO PIJAKU I BEZ UPRAWNIEŃ

W środę 27 września policjanci z posterunku w Jedwabnie zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Obaj nie posiadali uprawnień do prowadzenia pojazdów. Pierwszy z nich, złapany na gorącym uczynku w Jedwabnie 35-letni Radosław K. kierował fiatem 126p, mając w organizmie 1,13 promila alkoholu. Z kolei u zatrzymanego w Sawicy 40-letniego Marka K. zasiadającego za kierownicą volkswagena stwierdzono 2,86 promila alkoholu.

oprac.: (łuk)

2006.10.04