POŻAR Z AMFETAMINĄ

W sobotę, 15 maja w Rumach, na kolonii, straż pożarna została wezwana do pożaru. Do akcji wyjechały jednostki straży ze: Szczytna, Rańska i Pasymia. Problemem dla strażaków był dojazd do posesji, do której wozy bojowe nie mogły dotrzeć poprzez powstałe koleiny. Jako pierwsza dotarła jednostka z Pasymia, pozostałe zatrzymały się około 100 metrów od płonących pomieszczeń. Pożar ogarnął dwa miejsca: w budynku mieszkalnym, na strychu paliła się pierzyna, w budynku gospodarczym - dach. Podczas czynności gaśniczych znaleziono aparat do produkcji amfetaminy.

- Ewidentną przyczyną pożaru było podpalenie - mówił kpt. Jacek Matejko z KPPSP.

Sprawą zajmuje się Centralne Biuro Śledcze.

ROWEROWE MARATONY

Policyjne patrole "spotykają" coraz częściej nietrzeźwych rowerzystów. Pierwszy z nich, 12 maja "szarżował" po ulicy Sienkiewicza. Mieszkaniec Szczytna miał 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W czwartek, 13 maja na ulicy Chrobrego zatrzymany do kontroli cyklista miał 2 promile alkoholu we krwi. Trzy dni później w Romanach patrol policji "namierzył" dwudziestoczterolatka, mieszkańca gminy Dźwierzuty, który kierował rowerem mając 2 promile "wody ognistej".

DROGOWE KOLIZJE

O wypadek nie trudno. Przekonało się o tym w tygodniu czterech kierowców. W czwartek, 13 maja mieszkaniec Szczytna na ulicy Pasymskiej, kierując fiatem uno najechał na rowerzystę. Przyczyną było zlekceważenie, przez kierowcę samochodu osobowego, niekorzystnych warunków pogodowych.

Dzień później, w Rozogach na ulicy 1 Maja, pieszy, zatoczył się i wpadł pod samochód osobowy golf. Potrącony doznał ogólnych potłuczeń ciała. - Istnieje podejrzenie, iż pieszy był nietrzeźwy. Pobrano mu krew do analizy - mówi rzecznik prasowy KPP w Szczytnie Daniel Filipowicz.

Sobota była dniem niezbyt szczęśliwym dla dwóch kierowców samochodów osobowych. W Wielbarku, mając około jednego promila alkoholu we krwi, kierowca mercedesa uderzył w ogrodzenie. Tego samego dnia na ulicy Kościuszki w Pasymiu, właściciel fiata 126p wjechał do przydrożnego rowu. Kierowca, u którego stwierdzono dwa promile alkoholu we krwi, przebywa w szpitalu z ogólnymi potłuczeniami.

BEZ AKCYZY...

W środę, 12 maja w Wielbarku podczas kontroli samochodu osobowego opel omega, funkcjonariusze policji znaleźli 162 kartony papierosów bez akcyzy o wartości 8,5 tys. złotych. Kierowca i pasażer, mieszkańcy Bartoszyc, zostali zatrzymani do wyjaśnienia. Przedstawiono im zarzut karno-skarbowy, próby "uszczuplenia budżetu państwa" o podatek vat.

TRAGICZNY WYPADEK

W sobotę, 15 maja w gminie Wielbark w gospodarstwie rolniczym pod kołami traktora zginęło półtoraroczne dziecko. Chłopczyk bawił się na podwórzu, a ojciec nie zauważył go. Mężczyzna jest w szoku.

2004.05.19