PŁONĄCE SAMOCHODY

We wtorek 4 maja jadącemu na trasie Szczytno-Rozogi Piotrowi Ch., zapalił się samochód fiat 125p. Auto uległo całkowitemu spaleniu. Trzy dni później, w lesie na trasie Nowe Kiejkuty-Orżyny (gmina Dźwierzuty) straż została wezwana do palącego się passata. Właściciel samochodu, który spłonął, nie został jeszcze ustalony. Auto było na warszawskich numerach.

PIJANI KIEROWCY

Coraz częściej na naszych drogach pojawiają się nietrzeźwi cykliści. W tym tygodniu policja zatrzymała w Szczytna czterech takich rowerzystów. Pierwszy "szarżował" 4 maja po ulicy Leyka mając we krwi 3 promile alkoholu we krwi. Drugiego rowerzystę funkcjonariusze zatrzymali dzień później. Na ulicy Sobieszczańskiego kierujący miał 1,5 promila "wody ognistej". Następnego dnia w czwartek, u kolejnego zatrzymanego na ul. 1 Maja rowerzysty stwierdzono 1,5 promila alkoholu we krwi. W piątek 7 maja w godzinach wieczornych jadący jednośladem Andrzej L. przewrócił się na jezdnię. Miał około 2 promili w wydychanym powietrzu.

W ubiegłym tygodniu w miejscowości Dąbrowy zatrzymano kierowcę volkswagena, który we krwi miał 3 promile alkoholu.

WYPADEK W KOŚNIE

Do niebezpiecznego wypadku doszło w niedzielę, 9 maja w miejscowości Kośno. Na łuku drogi, gdzie jest ograniczenie do 60 km/godz., kierująca toyotą Katarzyna K. nie dostosowała prędkości do warunków jazdy. W wyniku tego straciła panowanie nad pojazdem i zjechała na lewy pas jezdni, uderzając czołowo w kierującego audi 80., Grzegorza M. W wyniku zderzenia kierowcy i pasażerowie doznali ciężkich obrażeń ciała. Prowadzący pojazdy i jeden pasażer przebywają w szpitalach w Olsztynie, dwoje poszkodowanych trafiło do szpitala w Szczytnie. W akcji ratunkowej brał udział śmigłowiec.

"SPOTKANIE" Z DRZEWEM

W rejonie Szczycionka, 5 maja na prostym odcinku drogi kierowca nagle zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Prowadzący forda eskorta doznał urazu głowy i klatki piersiowej, natomiast pasażerka ma złamaną nogę. Przyczyny zdarzenia bada policja.

ZWŁOKI W JEZIORZE

W środę 5 maja powiadomieni przez policji strażacy wydobyli z jeziora Domowego Dużego zwłoki 30-letniego mieszkańca Szczytna. Ciało znajdowało się 10 metrów od brzegu. Okoliczności ustala policja.

POŻAR LASU

W środę 5 maja w leśnictwie Lipnik spłonęły 3 hektary młodnika mieszanego (dwunastoletniego). W akcji gaśniczej oprócz jednostek straży pożarnej udział brał samolot gaśniczy, który dokonał dwóch zrzutów wody. Przyczyna nie została ustalona, straty wyniosły 100 tys. złotych.

2004.05.12