ZAKRAPIANE ŚWIĘTOWANIE

Już od Wielkiej Soboty niektórzy rozpoczęli świętowanie. Nie zachowując postnej wstrzemięźliwości w sobotę, 10 kwietnia w Romanach "szarżował" żukiem mieszkaniec Szczytna. Zatrzymany kierowca w wydychanym powietrzu miał powyżej 1,5 promila alkoholu. Dzień później po Szymanach jeździł nietrzeźwy cyklista, który miał ponad dwa promile alkoholu we krwi. W wielkanocny poniedziałek około południa na ulicy 1 Maja w Szczytnie zatrzymano nietrzeźwego rowerzystę. Osiemnastolatek miał powyżej 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Tego samego dnia "wpadł" również kierowca opla corsy. Mieszkaniec Olsztyna "wykazał" 2-promilowe stężenie "wody ognistej".

NIEDOSTOSOWANA PRĘDKOŚĆ

W nocy, z soboty na niedzielę pośpiech okazał się zgubny dla mieszkańca Białegostoku. Spiesząc się na wielkanocne śniadanie kierowca renaulta clio nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w drzewo. W wyniku wypadku pasażerka, żona prowadzącego, doznała urazu przedramienia i biodra. Została przewieziona do szpitala. Kierowca był trzeźwy.

PŁONĄCA BUDKA

W środę, 14 kwietnia mieszkaniec Szczytna powiadomił policję o palącej się budce telefonicznej na ulicy M. Skłodowskiej. Wezwana straż ugasiła pożar. Nie ulega wątpliwości, że był to akt wandalizmu.

CHCIAŁ "DAĆ W ŁAPĘ"

Wtorek, 13 kwietnia okazał się pechowy dla motocyklisty, którego na terenie Pasymia policjanci zatrzymali do kontroli drogowej. Kierowca nie posiadał uprawnień i dokumentów, ale miał za to we krwi 2,5 promila alkoholu. Chciał "wcisnąć" funkcjonariuszom kwotę 200 złotych za odstąpienie od czynności związanych z jego zatrzymaniem. Łapówkarz nie dość, że stracił prawo jazdy, to czeka na wyrok za próbę przekupstwa.

PODWÓJNIE "USTRZELONY"

W piątkowe popołudnie, 16 kwietnia w Szczytnie na ulicy Wasińskiego fiatem 126p kierował w stanie nietrzeźwym Andrzej B. Czterdziestodwulatek miał we krwi ponad promil alkoholu. Policjanci zatrzymali go nieopodal domu, więc samochód przekazali rodzinie, rekwirując tylko prawo jazdy. Kilka godzin później, po północy na ulicy Solidarności zatrzymano tego samego kierowcę jadącego tym samym pojazdem. Andrzej B. jechał już bez "prawka", lecz z podwyższoną do 2,5 promila, dawką przewożonego w organizmie alkoholu.

BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE

W sobotę, 10 kwietnia zakończył się Międzynarodowy Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego pod hasłem "Szacunek to bezpieczeństwo". Pierwszego dnia, podczas akcji "Zapnij pasy" ukarano mandatami trzech kierowców, a czterech pouczono. 7 i 8 kwietnia zatrzymano pięciu nietrzeźwych kierowców - czterech rowerzystów i jednego "samochodziarza". Ogólnie ujawniono 72 wykroczenia pieszych. Przez dwa ostatnie dni funkcjonariusze "pilnowali" prędkości. Stwierdzili 79 wykroczeń, w tym za nadmierne tempo - 59. Kierowcy, którzy przekroczyli prędkość do 10 km/godz. zostali jedynie pouczeni, mandaty wręczono 21 osobom.

NIESZCZELNY ZAWÓR

Sobotnie przygotowania do świąt okazały się pechowe dla mieszkanki Faryn. Podczas szykowania wielkanocnych potraw w kuchni powstał pożar. Stwierdzono nieszczelność zaworu butli gazowej. Ogień, strawił mienie wartości 7 tysięcy złotych.

NIEWYPAŁ

W Pasymiu przy ulicy Kościuszki, około czterdzieści metrów od budynku mieszkalnego "spoczywał" niewypał. We wtorek 13 kwietnia specjalistyczna grupa saperów rozbroiła niebezpieczne znalezisko.

ŻOŁNIERSKA JAZDA

W niedzielę 18 kwietnia kierowca fiata 126p spowodował na trasie Pasym-Szczytno kolizję drogową, uderzając w inny pojazd. Sprawca jest mieszkańcem Szczytna odbywającym służbę w wojsku. Dalsze postępowanie prowadzi więc żandarmeria wojskowa.

GARAŻ W OGNIU

W Wielbarku na ulicy Jagiełły, w niedzielę 18 kwietnia około godziny piątej rano wybuchł pożar. Spalił się drewniany garaż, wypełniony złomem. Straty oszacowano na 10 tysięcy złotych.

2004.04.21