ARESZT ZA "FAŁSZYWKĘ"

Fałszywym banknotem 20-złotowym próbowali zapłacić we wtorek 10 lutego w sklepiku szkolnym w Wielbarku dwaj nieletni uczniowie. Jakiś szczegół banknotu musiał jednak zwrócić uwagę sprzedawcy, bo o wszystkim zaraz dowiedziała się policja. Ustaliła, że chłopcy prawdopodobnie wiedzieli, że płacą "fałszywką", ale do obiegu wprowadził ją ktoś inny. Po trzech dniach funkcjonariusze zatrzymali 21-letniego mieszkańca Wielbarka. Ustalono, że mógł posiadać także inne fałszywe banknoty. W poniedziałek 16 lutego Krzysztof B. został tymczasowo aresztowany przez Sąd Rejonowy w Szczytnie. Jak się okazało, przeciw niemu prowadzone są postępowania w sprawie sześciu włamań oraz zniszczeń mienia, dokonanych jesienią ubr. na terenie Wielbarka.

NIEBEZPIECZNE TORY

Oko w oko ze śmiercią stanęli pasażerowie forda transita, przejeżdżającego przez niestrzeżony przejazd kolejowy w Świętajnie rankiem w poniedziałek 9 lutego. Jego kierowca Stanisław J. nie wyhamował i zderzył się czołowo z jadącym ze Szczytna pociągiem towarowym. Trzy osoby trafiły do szpitala z urazami ciała. Policja bada przyczyny zdarzenia. Wszyscy jego uczestnicy byli trzeźwi.

ZAPOBIEGŁ TRAGEDII

Szczere podziękowania dla dyspozytora PKS winni są dwaj mężczyźni, którzy po suto zakrapianej imprezie urządzili sobie drzemkę na schodach dworca autobusowego w nocy z poniedziałku na wtorek (9/10 lutego). Dyspozytor poinformował policjantów o dworcowych "śpiochach", niechybnie ratując ich przed zamarznięciem, na dworze panował bowiem tej nocy ostry mróz. Stróże prawa zawieźli 51-letniego Ireneusza O. i 30-letniego Adama K. prosto do ciepłej celi żeby wytrzeźwieli.

WYSKOKOWA DYSKOTEKA

Nie powiódł się pomysł czterech szczycieńskich gimnazjalistów, którzy z pomocą wyskokowych napojów chcieli poprawić sobie humor przed szkolną dyskoteką. Dyrekcja szkoły zorientowała się, że jej wychowankowie są pod wpływem alkoholu. Potwierdzili to wezwani na pomoc strażnicy miejscy. Młodzi imprezowicze zostali przekazani w rodzicielskie ręce.

AKCJA "DRZEWO"

Aż dwa dni - środę i czwartek (11 i 12 lutego) strażacy usuwali... drzewo. Osłabiony porywistym wiatrem konar niebezpiecznie przechylił się i groził zawaleniem na budynek w Trelkówku.

ROWERZYSTA Z PRZESZŁOŚCIĄ

We wtorkową noc (10 lutego) policjanci zatrzymali do kontroli rowerzystę jadącego swoim jednośladem ulicą Gdańską. Okazało się, że Mirosław R. miał prawie dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Zapewne policjanci nie byli tym zdziwieni, albowiem to nie pierwszy podobny "wyczyn" owego rowerzysty. Już za wcześniejsze wybryki zostały mu zatrzymane uprawnienia do prowadzenia pojazdu.

PECHOWY PIĄTEK TRZYNASTEGO

Piątek trzynastego przyniósł pecha pasażerom fiata ritmo jadącego rano ze Szczytna do Olsztyna. Jego kierowca Edward H. podczas manewru wyprzedzania zderzył się z golfem prowadzonym przez Piotra R. W dodatku uderzył też w jadącego z naprzeciwka forda focusa, którym jechał mieszkaniec Olsztyna Dariusz Z. Obrażeń doznali pasażerowie fiata, których przewieziono do szpitala. Na miejscu wypadku strażacy zajęli się plamą oleju, który wyciekł z samochodów na drogę.

* W feralny dzień "plamę" dał też opel vectra jadący nocą przez ul. Mickiewicza. W aucie pękła chłodnica i glikolowy płyn na kostce brukowej stwarzał zagrożenie na drodze. Strażacy usunęli plamę za pomocą sorbentu.

NASI DZIELNICOWI

Pod Paragrafem

asp. MIROSŁAW ZERA

pokój nr 6

tel. 623-22-52

tel. kom. 600-022-730

MIASTO - REJON NR II

ulice: Batorego, Bema, Białostocka, Borowa, Bydgoska, Dąbrowskiego, Gdańska, Grudziądzka, Jagiellończyka, Jagiełły, Kazimierza Wielkiego, Lidzbarska, Lipowa, Łokietka, Łomżyńska, Mieszka I, Moniuszki, Piastów, Pola, Polna, Poprzeczna, Prusa, Przemysłowa, Robotnicza, Równoległa, Skłodowskiej, Sobieszczańskiego, Spółdzielcza, Staszica, Szwedzka, Śniadeckiego, Traugutta, Wiejska, Wielbarska, Wieniawskiego, Władysława IV, Zakole, Związku Jaszczurczego.

2004.02.18