POTRĄCENIE NA PASACH

Nawet na przejściu dla pieszych nie można już czuć się bezpiecznie. Do groźnego w skutkach zdarzenia doszło w piątkowy wieczór (6 lutego) na skrzyżowaniu ul. Odrodzenia i 1 Maja. Kierowca audi Roman Z. wymusił pierwszeństwo przejazdu na przechodzącej przez pasy kobiecie. Potrącona trafiła do szpitala z urazem nogi i rozciętym łukiem brwiowym. Kierowcy grozi od 6 miesięcy do trzech lat pozbawienia wolności.

ODNALEZIONY KIEROWCA WIDMO

W piątek 6 lutego w rejonie Roman (gm. Szczytno) mitsubishi uderzyło w przydrożne drzewo i wylądowało w rowie. Kierowca zbiegł z miejsca zdarzenia, nie uciekł jednak przed sprawiedliwością. Dzień po drogowej przygodzie pojawił się w szpitalu, narzekając na ból w okolicy klatki piersiowej. Stamtąd trafił na policję. Ta podczas przesłuchania spróbuje dociec, czy spowodował wypadek pod wpływem alkoholu. Niezależnie od tego, co "wyśpiewa" czeka go przeprawa w sądzie grodzkim.

AKCYZOWA WPADKA

W piątek 6 lutego w ręce policjantów kontrolujących teren targowiska wpadł Krzysztof P., handlujący tam papierosami bez akcyzy. Nie udało mu się zaoszczędzić na podatku akcyzowym. Za dosyć pokaźną ilość towaru znalezioną przy nim musiałby oddać fiskusowi 3 tys. zł. Tytoniowego handlarza czeka teraz nieprzyjemne spotkanie z urzędem celnym. Policjanci przypominają, że posiadanie przy sobie w celach handlowych papierosów bez akcyzy podlega karze grzywny, a nawet dwóch lat pozbawienia wolności. To przestroga nie tylko dla tych, którzy je sprzedają, ale też dla amatorów nielegalnego "dymka".

MOKRA ROBOTA STRAŻAKÓW

Topniejące śniegi, nie wchłaniane przez zamarzniętą glebę drugi tydzień przysparzają pracy strażakom. W minionym tygodniu spece od pożarów zmagali się z żywiołem zgoła innej natury. Wypompowywali wodę z zalanych piwnic budynków przy ul. Konopnickiej i Dąbrowskiego (czwartek 5 lutego) oraz 1 Maja (poniedziałek 9 lutego).

Jak twierdzą strażacy, właściwie nie ma sposobu, by ustrzec się przed wiosennym podtopieniem piwnicy, garażu czy budynku gospodarczego. Czasami problem tkwi w niewłaściwej izolacji, którą wykonuje się w czasie jego budowy. Być może to właśnie tłumaczy fakt, dlaczego woda zbiera się zazwyczaj w tzw. starym budownictwie.

PIJANI ZMOTORYZOWANI

* Prawie trzy promile alkoholu w wydychanym powietrzu stwierdzili policjanci u 38-letniego Wiesława B., który w samo południe w czwartek (5 lutego) pedałował przez Orzeszki (gm. Rozogi).

* Niewiele mniej wykazał alkomat u zatrzymanego w Rudce rowerzysty. 64-letni Edmund K. "wydmuchał" policjantom ponad 2 promile.

* Za kołnierz nie wylewał też 27-letni kierowca fiata 126p. U skontrolowanego na ul. Polskiej Jarosława T. stwierdzono pół promila alkoholu. Taka ilość wystarczyła, by pożegnał się ze swoim prawem jazdy.

POŻAR OPAŁU

W sobotę 7 lutego strażacy gasili pożar drewna składowanego na opał w piwnicy jednego ze spychowskich domów. Przyczyną pożaru było niezabezpieczenie pieca centralnego ogrzewania. Na szczęście nie stwierdzono żadnych poważnych strat.

NASI DZIELNICOWI

Pod Paragrafem

mł. asp. Jarosław Manelski

pokój nr 6

tel. 623-22-52

tel. kom. 606-268-917

MIASTO - REJON NR I

ulice: Armii Krajowej, Boh. Westerplatte, Brzechwy, Buczka, Chopina, Długa, Gałczyńskiego, Gnieźnieńska, Iwaszkiewicza, Kasztanowa, Kochanowskiego, Kopernika, Kowalewskiego, Krótka, Krzywa, Kwiatowa, Lwowska, Leśna, Mławska, Niepodległości, Norwida, Nowa, Nowakowskiego, Nowowiejskiego, Orzeszkowej, Osiedleńcza, Osuchowskiego, Partyzantów, Pasymska, Powstańców Warszawy, Reymonta, Rodziewiczówny, Sikorskiego, Słoneczna, Słonimskiego, Słowackiego, Tuwima, Tatarkiewicza, Warmińska, Wyszyńskiego.

2004.02.11