ARESZTOWANI ZA ROZBÓJ

W środę 26 marca Sąd Rejonowy w Szczytnie zastosował dwumiesięczny tymczasowy areszt wobec trzech mieszkańców gm. Myszyniec, 20-latków: Krzysztofa Sz. i Sebastiana S. i 24-letniego Mariusza K. Są oni oskarżeni o to, że 25 listopada ubr. wtargnęli do mieszkania w Dąbrowach i zadając cios w klatkę piersiową właścicielowi, grożąc mu usiłowali wymusić 150 zł. Sebastian S. jest ponadto oskarżony, że następnego dnia, przy pomocy innego napastnika, wtargnął do mieszkania tych samych ofiar. W środku zastał właścicielkę, którą dotkliwie pobił kijem bejsbolowym. Z mieszkania wyniósł telewizor kolorowy "samsung" i kwotę 1500 zł. Wszyscy mężczyźni są ścigani w Ostrołęce za inne przestępstwa.

PODPALONY BIUROWIEC

Wieczorem 29 marca policjanci z KPP w Szczytnie otrzymali zgłoszenie, że przy ulicy Przemysłowej w Szczytnie podpalono budynek biurowy. Prawdopodobnie dokonały tego nieletnie osoby, które paląc papierosy, zaprószyły ogień. Zniszczeniu uległ fragment drewnianej ściany budynku. Ogień na szczęście nie rozprzestrzenił się, bo zdołał go ugasić mieszkający nieopodal mężczyzna. Sprawą zajmie się Wydział Rodzinny i Nieletnich Sądu Rejonowego w Szczytnie.

ROWEROWY SLALOMIK

W sobotnie popołudnie 29 marca policjanci z KPP w Szczytnie zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę, który poruszał się po jezdni zygzakiem. Kierowca jednośladu, 51-letni mieszkaniec Szczytna miał problemy z równowagą, bo jak się okazało, był pijany. Został przewieziony do szczycieńskiego szpitala w celu zbadania zawartości alkoholu we krwi.

ZASNĄŁ Z FAJKĄ

W niedzielę 30 marca przy ulicy Solidarności w Szczytnie właściciel mieszkania zasnął nie ugasiwszy wcześniej palonej fajki. Na szczęście nikomu nic się nie stało w wywołanym nieuwagą pożarze. Zniszczeniu uległa jedynie kanapa, na której mężczyzna przed snem delektował się wypuszczanym dymkiem.

SĄSIAD - ZŁODZIEJ

W piątek 28 marca policjanci zatrzymali 20-letniego mieszkańca Szczytna, Rafała O. Funkcjonariusze zarzucili mu, że dwukrotnie dokonał kradzieży z mieszkania sąsiadów. Jego łupem padły pieniądze i dokumenty. Grozi mu za to do 5 lat więzienia.

GMINNE POSTERUNKI POLICJI - WIELBARK

Pod Paragrafem

W związku z powstaniem Komisariatów Policji rozpoczynamy prezentację funkcjonariuszy, którzy będą nimi kierować.

Posterunek Policji w Wielbarku ul. Jagiełły 8, tel. 621-80-07. Kierownik posterunku: starszy aspirant Jerzy Kopeć. Służba kryminalna: podkomisarz Ireneusz Wierzbicki, sierżant sztabowy Sebastian Joachimiak. Dzielnicowi: młodszy aspirant Dariusz Magnuszewski, starszy posterunkowy Daniel Kerber. Ogniwo patrolowe: posterunkowy Marek Bączek, posterunkowy Tomasz Walerzak.

2003.04.01