PIJANY POLICJANT SPRAWCĄ WYPADKU

W Kamionku koło Szczytna nietrzeźwy policjant z Rudy Śląskiej spowodował wypadek samochodowy.

Pod Paragrafem

W nocy z 23 na 24 maja kierujący fordem escortem, 29-letni Artur N. najechał na tył fiata 126p, po czym uciekł z miejsca wypadku. To samo zresztą zrobili kierowca i pasażerowie malucha. Nie doszli jednak daleko. Szczycieńscy policjanci zatrzymali swojego kolegę po fachu, zbadali także zawartość alkoholu w wydychanym przez niego powietrzu. Okazało się, że miał ponad dwa promile. Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Szczytnie.

SADYSTA Z BOMBĄ

Na dwumiesięczny areszt skazał Sąd Rejony w Szczytnie Stanisława Sz., 45-letniego mieszkańca gminy Wielbark. Mężczyzna podejrzany jest o posiadanie bez wymaganego zezwolenia bomby lotniczej oraz pocisku od granatnika, pochodzących z II wojny światowej. Zarzuca mu się także, że od 2000 roku do 21 maja znęcał się nad żoną - wyganiał ją z domu, obrzucał obelgami i rzucał w nią różnymi przedmiotami. Feralnego, 21 maja, Stanisław Sz., będąc pod wpływem alkoholu (2,5 promila) wywołał awanturę w domu, po czym wyniósł z chlewika na środek posesji bombę oraz granatnik, do którego wlał benzynę. Zamierzał doprowadzić do wybuchu. Na szczęście rodzinie udało się go powstrzymać. Gdyby stało się inaczej, całe domostwo zostałoby zmiecione z powierzchni ziemi. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów.

POTRĄCONY ROWERZYSTA

W sobotni wieczór 24 maja na skrzyżowaniu ulic Konopnickiej, Leyka, Poznańskiej i Nauczycielskiej, kierująca daewoo tico Joanna K. nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu rowerzyście. Doszło do zderzenia, w wyniku którego ucierpiał kierowca jednośladu. Mężczyzna trafił do szpitala w Szczytnie.

KIEROWCA BEZ UPRAWNIEŃ

W piątek 23 maja o godz. 13.00 w Świętajnie, policyjny patrol zatrzymał do kontroli drogowej fiata 126p. Okazało się, że kierowca, 20-letni Krzysztof M., mieszkaniec gminy Świętajno podróżował maluszkiem, mimo że nie posiadał prawa jazdy. Auto zaholowano na policyjny parking, a kierowcę ukarano 500-złotowym mandatem.

MAN W ROWIE

Po południu w piątek 23 maja policja otrzymała zgłoszenie, że w rowie na trasie Występ - Rozogi leży samochód ciężarowy z ładunkiem. Na szczęście kierowcy MANA, Wojciechowi K. z Gdańska nic się stało. Okazało się jednak, że niezbędna jest interwencja strażaków, z baków wyciekało bowiem paliwo. Wojciech K. był trzeźwy. Akcja wyciągania auta z rowu trwała ponad pięć godzin.

CZWORONÓG NA DRODZE

Wieczorem 24 maja w Olszynach, jadący oplem vectrą Kazimierz P. z Braniewa najechał na konia, który nagle wtargnął na jezdnię. Najbardziej ucierpiała kieszeń właściciela opla, bo naprawa auta będzie niemało kosztowała.

ROGATA PRZESZKODA

W niedzielny wieczór 25 maja na trasie Dzierzki - Warchały, kierujący audi 80 Ireneusz J. ze Szczytna uderzył w jelenia, który znienacka wybiegł na drogę. Na szczęście kierowcy nic się nie stało, a i zwierzę ze stłuczki wyszło bez szwanku.

BUDOWLANY ŁUP

W środę 21 maja, policja zatrzymała Wojciecha S. z Kucborka, który z prywatnej posesji ukradł worek cementu. Odpowie za to przed sądem.

PROSTO W DRZEWO

Niefortunny okazał się dla kierowcy daewoo lanosa wtorek 20 maja. Jadąc rano trasą Dźwierzuty - Linowo stracił nagle panowanie nad kierownicą, zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Z obrażeniami głowy trafił do szpitala w Olsztynie.

AKCJA: BEZPIECZNA KOBIETA

Komenda Powiatowa Policji w Szczytnie wespół z Warmińsko-Mazurskim Stowarzyszeniem Forum Kobiet organizuje szkolenie dla kobiet pod nazwą BEZPIECZNA KOBIETA. Patronat nad nim objęła Barbara Labuda. Celem trwającej miesiąc akcji jest propagowanie bezpiecznego stylu życia kobiet. Zajęcia, które rozpoczną się 4 czerwca, będą się odbywały w WSPol. w Szczytnie. Prowadzić je będą Prokurator Rejonowy Cezary Kamiński, psycholog z KWP w Olsztynie, Tomasz Bober ze szczycieńskiej straży pożarnej. Wszystkie kobiety chcące wziąć udział w kursie proszone są o zgłaszanie się do 31 maja do Ewy Banat z KPP w Szczytnie, tel. 623 22 38 oraz do przewodniczącej szczycieńskiego oddziału stowarzyszenia Wiesławy Zalewskiej, tel. 623 21 22.

2003.05.28