TRAGICZNY FINAŁ BÓJKI

Tragicznie zakończyła się bójka, w której brali udział dwaj mieszkańcy gminy Jedwabno. W niedzielę 25 czerwca o godzinie 20.30 dyżurny KPP w Szczytnie otrzymał zgłoszenie z pogotowia ratunkowego o śmierci mężczyzny. Zgon nastąpił w wyniku ciężkich obrażeń ciała odniesionych na skutek pobicia. Zdarzenie miało miejsce na terenie gminy Jedwabno. Policjanci ustalili, że 33-letni Mariusz S., będąc pod wpływem alkoholu (1,84 promila), pobił drewnianym kołkiem 26-letniego Marka J. Wymierzone mu ciosy okazały się śmiertelne. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyźni, chcąc rozwiązać powstały między nimi konflikt, spotkali się w ustronnym miejscu. Tam doszło do bójki, której finał okazał się tragiczny. Sprawca został zatrzymany i przebywa w policyjnym areszcie. Wszczęto już w tej sprawie śledztwo, policja wystąpi o tymczasowe aresztowanie Mariusza S.

SAMOLOT NA RATUNEK

W środę 21 czerwca zapaliły się trzciny nad Jeziorem Leleskim. Miękki, błotnisty teren utrudniał strażakom dotarcie do miejsca pożaru. Konieczne okazało się zaangażowanie do akcji samolotu gaśniczego.

- Wyglądało to dość groźnie, bo pożar trzcin przemieszczał się w stronę lasu - mówi oficer prasowy KP PSP w Szczytnie, st. kpt. Jacek Matejko.

Nadpaleniu uległ także drewniany pomost.

DACH W PŁOMIENIACH

W piątek 23 czerwca przed godziną 9.00 rano w Grodziskach, gmina Dźwierzuty, zapalił się drewniany dach budynku mieszkalnego zamieszkałego przez trzy rodziny. Lokatorów płonącego domu ewakuowano. Dwojgu starszym mieszkańcom strażacy udzielili pomocy przedmedycznej.

POŻAR W ŚWIĘTAJNIE

W sobotę 24 czerwca po południu na ulicy Mickiewicza w Świętajnie zapaliła się stodoła drewniana oraz chlew z przybudówką. W chwili przybycia na miejsce strażaków ogniem objęte były całe budynki. W akcji gaśniczej brały udział cztery jednostki straży pożarnej. Spłonęło 30 m3 drewna opałowego znajdującego się w stodole. Straty oszacowano na ok. 21 tys. złotych. Przyczynę pożaru ustala policja.

SZOPKA POSZŁA Z DYMEM

W poniedziałek 26 czerwca około godziny 2.00 w nocy na ulicy Warmińskiej w Szczytnie spaliła się szopka drewniana kryta papą. Zagrożone pożarem były również znajdujące się obok dwa garaże murowane oraz budynek gospodarczy, które jednak udało się uratować.

ZOSTAŃ POLICJANTEM

Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie ogłasza rekrutację kandydatów do służby na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Służbę w policji może pełnić:

* obywatel Polski o nieposzlakowanej opinii,

* niekarany i korzystający z pełni praw publicznych,

* posiadający co najmniej wykształcenie średnie,

* posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych,

* mężczyźni powinni mieć uregulowany stosunek do służby wojskowej.

Osoby zainteresowane pełnieniem służby powinny złożyć osobiście w terminie do 31 lipca 2006 roku w każdy poniedziałek, środę i czwartek w godz. 9.00-14.00 w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, al. Piłsudskiego 5, 10-575 Olsztyn, nr pokoju 2, nr tel. 089-522-32-40, 522-32-42 następujące dokumenty:

* pisemne podanie o przyjęcie do służby w Policji,

* wypełniony kwestionariusz osobowy,

* odręcznie napisany życiorys,

* dokumenty potwierdzające posiadane wykształcenie i kwalifikacje zawodowe,

* zaświadczenie o niekaralności,

* dokumenty potwierdzające posiadane preferencje do służby w Policji,

* dokumenty potwierdzające uregulowany stosunek do służby wojskowej, np. książeczka wojskowa.

Preferowani będą kandydaci posiadający:

* wykształcenie wyższe o kierunku administracyjno-prawnym,

* potwierdzoną znajomość języka obcego w stopniu dobrym.

Informacje dotyczące procedury kwalifikacyjnej można znaleźć:

* na stronie internetowej Komendy Głównej Policji (www.policja.pl) i stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie (www.warminsko-mazurska.policja.pl),

* w "Informatorze dla kandydatów do służby w Policji" dostępnym w każdej jednostce Policji.

2006.06.28