PRZERWANE MILCZENIE

W niedzielę 11 czerwca około 22.00 dyżurny KPP w Szczytnie został powiadomiony o awanturze domowej wywołanej przez nietrzeźwego Zdzisława M. Policję wezwał telefonicznie jeden z sąsiadów, do którego przybiegły zapłakane dzieci. Policjanci na miejscu zastali kobietę i troje dzieci w wieku szkolnym. W mieszkaniu panował bałagan - sprzęty domowe były porozrzucane, po podłodze walały się potłuczone naczynia. Trzynastoletni syn sprawcy przemocy miał ranę ciętą na plecach i stłuczoną głowę. Funkcjonariusze policji wezwali karetkę, która zabrała chłopca na obserwację do szpitala. Zdzisława M. zatrzymano w areszcie. Była to pierwsza interwencja w tej rodzinie. Pokrzywdzona przyznała jednak, że przez lata mąż ją zastraszał, grożąc pozbawieniem życia, jeśli tylko powiadomi kogoś o tym, co się dzieje w domu. To spowodowało, że milczała, znosząc wybryki małżonka. Za znęcanie się nad rodziną Zdzisławowi M. grozi kara ośmiu lat pozbawienia wolności.

BÓJKA NA DYSKOTECE

W niedzielę 18 czerwca około godziny 4.25 dyżurny KPP w Szczytnie został powiadomiony o pobiciu dwóch mężczyzn. Do zdarzenia doszło na dyskotece na terenie gminy Dźwierzuty. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze ustalili, że poszkodowani bawili się wraz z grupką znajomych. Jeden z mężczyzn został zaczepiony przez dwóch osobników, z którymi wyszedł na zewnątrz. Wtedy napastnicy zaczęli go okładać pięściami i kopać po całym ciele. Przed dyskoteką stało jeszcze kilku kolegów sprawców pobicia. Kiedy z budynku wyszedł znajomy bitego mężczyzny, spotkał go podobny los. Na skutek otrzymanych ciosów jeden z poszkodowanych stracił przytomność. Obaj pobici trafili do szpitala w Szczytnie. Policjanci zatrzymali trzech podejrzanych o dokonanie przestępczego czynu. Są to mieszkańcy gminy Dźwierzuty - 17-letni Krzysztof M., 19-letni Piotr N. oraz 36-letni Mariusz N. Wszyscy trzej trafili do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze ustalili także innych sprawców. Zostanie im przedstawiony zarzut pobicia. Amatorzy dyskotekowych burd mogą powędrować za kratki na trzy lata.

JECHAŁ ZA SZYBKO

W poniedziałek 12 czerwca około godziny 21.00 na trasie Tylkowo-Kośno Roman K. kierujący oplem vectrą na olsztyńskich numerach rejestracyjnych wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Pierwszej pomocy poszkodowanemu udzieliła załoga karetki pogotowia jadącej do Olsztyna. Prawdopodobną przyczyną wypadku była nadmierna prędkość. Straty spowodowane kolizją oszacowano na ok. 10 tys. złotych.

KOLIZJA PO KIELICHU

W niedzielę 18 czerwca w Szymankach kierująca oplem vectrą 29-letnia Iwona J. podczas wyjeżdżania z drogi leśnej uderzyła w ciężarowego mercedesa. Choć zdarzenie wyglądało groźnie, to jednak nikomu nic się nie stało. Kiedy na miejsce przybyła policja wyszło na jaw, że kobieta była nietrzeźwa. Miała 0,92 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

PALNE PRZEWODY

W czwartek 15 czerwca w Starych Kiejkutach, gmina Dźwierzuty, w przyczepie kempingowej spaliła się instalacja elektryczna. Straty oszacowano na ok. 200 złotych.

ZAGROŻONE LASY

W minionym tygodniu odnotowano trzy pożary poszycia, wszystkie na terenie Nadleśnictwa Spychowo. We wtorek 13 czerwca w rejonie Radostowa strażacy gasili ogień w piętnastoletnim młodniku. Dwa dni później, 15 czerwca żywioł strawił ok. 30 arów poszycia na terenie Leśnictwa Spaliny. W sobotę 17 czerwca zapaliła się ściółka w 68-letnim lesie sosnowym w Spalinach Małych.

KABINA POSZŁA Z DYMEM

We wtorek 13 czerwca ok. godziny 23.00 na Leśnym Dworze zapaliła się kabina samochodu ciężarowego MAN. Pożar zniszczył ją całkowicie. Przyczyny na razie nie ustalono.

GAZ Z SAMOCHODU

W sobotę 17 czerwca około 8.00 z zaparkowanego na ulicy Kochanowskiego w Szczytnie fiata palio weekend zaczął się ulatniać gaz. Przybyli na miejsce strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i zakręcili zawór, z którego wydobywała się niebezpieczna substancja. Przyczyną zdarzenia było rozszczelnienie instalacji gazowej w samochodzie.

2006.06.21