NIEOBYCZAJNE ZACHOWANIE

W środę 24 maja około godziny 20.00 uwagę policjantów patrolujących ulicę Robotniczą w Szczytnie zwróciła grupka mężczyzn, którzy bardzo głośno rozmawiali, używając przy tym niezbyt eleganckiego słownictwa. Na widok nadchodzących funkcjonariuszy panowie wcale się nie zawstydzili, wręcz przeciwnie - obrzucili ich stekiem niewybrednych epitetów. Stróże prawa poprosili mężczyzn o okazanie dokumentów. Jeden z legitymowanych podał jednak swoje nieprawdziwe dane. Na dodatek po raz kolejny wulgarnie odezwał się do policjanta, po czym sięgnął po butelkę z piwem i zaczął je pić. Na tym jednak nie zakończył "popisów". Po chwili odwrócił się i... bez skrępowania załatwił swoją potrzebę fizjologiczną. Przez cały czas nie reagował na polecenia wydawane przez policjantów. Został w końcu zatrzymany i przewieziony do komendy w Szczytnie. Tam zbadano mu poziom alkoholu we krwi oraz ustalono prawdziwe dane. Sprawcą incydentu okazał się 24-letni Marcin Ś, który miał w wydychanym powietrzu 2,81 promila. Przedstawiono mu zarzut popełnienia przestępstwa znieważenia funkcjonariuszy policji oraz wykroczeń - spożywania alkoholu w miejscu publicznym i dopuszczenia się nieobyczajnego wybryku.

SAMOCHODEM W DRZEWO

W środę 24 maja na trasie Dźwierzuty - Linowo kierująca fordem escortem mieszkanka powiatu szczycieńskiego zjechała nagle na pobocze i uderzyła w drzewo. Kobieta była trzeźwa, trafiła na obserwację do szpitala. Na razie nie wiadomo, co spowodowało kolizję. Do podobnego zdarzenia doszło nazajutrz, 25 maja około godziny 23.00 na drodze Grzegrzółki - Małszewo. Jadący w kierunku Małszewka opel vectra uderzył w drzewo. Samochodem podróżowali dwaj mieszkańcy Elganowa, Andrzej S. i Adrian S. Obaj zostali ranni i trafili do szpitala. Zderzenie spowodowało straty w wysokości ok. 8 tys. złotych. Prawdopodobną przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

ZŁODZIEJE ZŁOMU

W sobotę 27 maja trzech mężczyzn dokonało kradzieży około 100 kg złomu o wartości 260 zł z jednego ze szczycieńskich punktów skupu. Zauważył to właściciel, który zawiadomił o zdarzeniu policję. Funkcjonariusze udali się na miejsce. Poszkodowany wskazał im kierunek ucieczki sprawców. Jednego z nich, Jerzego O. lat 48 od razu zatrzymano. Mężczyzna był nietrzeźwy. Stwierdzono u niego 3,31 promila alkoholu we krwi. Pozostali dwaj złodzieje wpadli w ręce stróżów prawa nieco później. Okazali się nimi Konstanty M. lat 41 oraz Robert B. lat 46. Obaj byli pijani. Pierwszy miał we krwi 3,12 promila, drugi 2,5 promila. Wszystkim trzem zostały przedstawione zarzuty kradzieży.

FORD W PŁOMIENIACH

W niedzielę 28 maja przed 1.00 w nocy zapalił się ford fiesta zaparkowany przy ulicy Paderewskiego w Szczytnie. Nadpaleniu uległa pokrywa bagażnika z tyłu pojazdu. Przyczyny pożaru na razie nie ustalono.

NIEWYBUCH W GROMIE

We wtorek 23 maja w Gromie podczas pogłębiania stawu w centrum wsi znaleziono niewybuch z okresu II wojny światowej. Groźne wykopalisko zabezpieczyli strażacy z miejscowej OSP. Nazajutrz zostało ono zabrane przez patrol saperski z Ostródy.

POSIEDZI ZA ZNĘCANIE

W środę 24 maja Sąd Rejonowy w Szczytnie skazał na areszt 58-letniego Jana T., który znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną. Mężczyzna bił ją, znieważał i groził pozbawieniem życia. To już siódmy w tym roku przypadek skazania sprawcy przemocy domowej na terenie powiatu.

PIJANY W MALUCHU

W sobotę 27 maja w Świętajnie patrol prewencji zatrzymał do kontroli drogowej Błażeja C. lat 38, który w stanie nietrzeźwości kierował fiatem 126p. Mężczyzna miał we krwi 2,67 promila alkoholu. Zatrzymano mu prawo jazdy.

2006.05.31