KAMIENIEM W SAMOCHÓD

W poniedziałek 27 marca około godziny 23.00 przy ulicy Piłsudskiego w Szczytnie trzech mężczyzn będących pod wpływem alkoholu postanowiło w nietypowy sposób wyładować drzemiącą w nich energię. Widząc nadjeżdżającego nissana primerę, chwycili leżący na poboczu kamień i rzucili go wprost pod koła samochodu. Kierowca nie zdołał ominąć przeszkody i najechał na nią. W wyniku niefortunnego manewru uszkodził pojazd, powodując straty w wysokości ok. 5 tys. zł. Wezwany na miejsce patrol zatrzymał wskazanych przez pokrzywdzonego sprawców. Okazali się nimi 21-latkowie Krystian A. i Krystian B. Obaj mieli we krwi 1,66 promila. Trzeci mężczyzna odmówił podania policjantom swoich danych. Podczas interwencji sprawcy znieważyli funkcjonariuszy i kierowali pod ich adresem groźby. Wszyscy trzej trafili wkrótce do aresztu. Przedstawiono im zarzut naruszenia nietykalności, znieważenia policjantów i uszkodzenia mienia. Sprawcom grozi za to do 5 lat więzienia. Po zastosowaniu przez prokuratora poręczenia majątkowego, zwolniono ich z aresztu.

BÓJKA POD RESTAURACJĄ

W poniedziałek 27 marca w restauracji "Pod różą" przy ulicy Linki doszło do sprzeczki między klientami. Wkrótce kłótnia przeniosła się pod lokal. Uczestnicy nie poprzestali jednak na słownych utarczkach, tylko przeszli do rękoczynów. Trzech mężczyzn pobiło 24-letniego Radosława R. ze Szczytna, który z ogólnymi obrażeniami trafił na obserwację do szpitala. Wezwani policjanci zatrzymali sprawców pobicia. Okazali się nimi Michał G. lat 31, Sławomir Z. lat 34 i Jacek K. lat 30. Wszyscy byli pod wpływem alkoholu. Przedstawiono im zarzut pobicia. Sprawcom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec nich poręczenie majątkowe.

WYTROPIENI PRZEZ PSA

W nocy z 28 na 29 marca w Witowie, gmina Jedwabno, po wybiciu szyby w oknie, złodzieje dostali się do wnętrza sklepu, skąd zabrali artykuły spożywcze i przemysłowe oraz zeszyt z zapiskami. Łączna wartość ukradzionego towaru to ok. 700 zł. Ściągnięty na miejsce pies tropiący doprowadził policjantów do jednego z domów na terenie wsi. Zabezpieczone ślady wskazywały, że włamania dokonał jego mieszkaniec, 17-letni Mateusz M., który został zatrzymany do wyjaśnienia. W toku dalszych czynności ustalono, że młodzieniec działał wspólnie z 23-letnim Cezarym P. Podczas przeszukania nie odnaleziono skradzionych przedmiotów. Wobec dorosłego sprawcy zastosowano dozór policyjny.

PODROBIONY BILET

W środę 29 marca w Dźwierzutach kierowca autobusu PKS podczas kontroli stwierdził, że 18-letni pasażer posługuje się przerobionym biletem miesięcznym. Nastolatek dokleił na odwrocie stronę ze sfałszowanym terminem ważności.

ROWER JAK KAMFORA

W środę 29 marca z piwnicy domu przy ulicy Łomżyńskiej skradziono rower górski wart 400 zł.

PAMIĄTKA Z CZASÓW WOJNY

W czwartek 30 marca podczas prac związanych z regulacją Strugi Przeździęckiej między Wyzegami a Piwnicami Wielkimi natrafiono na pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej. Jeszcze tego samego dnia niebezpieczne znalezisko zabrał patrol saperski z Ostródy.

SEZON PALENIA TRAW

Co roku wraz z nadejściem wiosny rozpoczyna się sezonowe wypalanie traw. Nic nie pomagają liczne apele, a nawet groźby karania sprawców mandatami. W sobotę 1 kwietnia podpalono trawy na nieużytku w Romanach. Następnego dnia podobne zdarzenie miało miejsce przy ulicy Łomżyńskiej w Szczytnie.

KOLIZJA PO KIELICHU

W niedzielę 2 kwietnia na trasie Świętajno-Występ 21-letni mieszkaniec gminy Rozogi, kierując fiatem 126p stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do rowu. Sprawca kolizji w chwili zdarzenia miał we krwi 1,24 promila alkoholu, a na dodatek nie posiadał uprawnień do prowadzenia auta.

ROWERZYŚCI NA BANI

W środę 29 marca na trasie Burdąg-Witowo policjanci zatrzymali 51-letniego mieszkańca gminy Jedwabno, który jechał rowerem, mając we krwi 2,42 promila alkoholu. Następnego dnia w Rozogach funkcjonariusze złapali na gorącym uczynku innego pijanego cyklistę. Okazał się nim 61-letni mieszkaniec tej miejscowości. Stwierdzono u niego 1,36 promila.

W piątek 31 marca w Szczytnie zatrzymano jadącego rowerem 43-letniego szczytnianina. Mężczyzna miał we krwi 2,14 promila. W niedzielę 2 kwietnia 32-letni mieszkaniec gminy Szczytno przemierzał jednośladem szczycieńskie ulice, przewożąc w organizmie 2,8 promila.

2006.04.05