POBITY DO NIEPRZYTOMNOŚCI

W niedzielę 19 marca sąsiedzi 55-letniego mieszkańca Szczytna, zaniepokojeni odgłosami awantury dobiegającymi z lokalu, wezwali policję. Na miejscu funkcjonariusze znaleźli pobitego do nieprzytomności gospodarza. Ciężki stan mężczyzny nie robił wrażenia na przebywających w tym czasie w mieszkaniu 41- i 45-latku. Obaj spokojnie popijali alkohol. Poszkodowany w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala, zaś jego goście trafili do policyjnego aresztu. W chwili zatrzymania, na skutek upojenia alkoholowego, nie byli w stanie wyjaśnić, co spowodowało obrażenia 55-latka. Mężczyznom przedstawiono zarzut ciężkiego pobicia. Sąd Rejonowy zastosował wobec nich tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

ZNIEWAŻYŁ POLICJANTÓW

We wtorek 21 marca 48-letni mieszkaniec Pasymia odwiedził miejscowy komisariat policji w celu złożenia wyjaśnień dotyczących incydentu sprzed kilku dni, kiedy to przebywając w Szczytnie znieważył funkcjonariuszy pełniących służbę. Niechęć do policyjnego munduru była u niego jednak na tyle silna, że i tym razem nie mógł powstrzymać się od posłania pod adresem stróżów prawa kilku niecenzuralnych słów. Wygląda więc na to, że teraz nie ma co liczyć na taryfę ulgową i za znieważenie funkcjonariuszy odpowie przed sądem.

SAMOCHODOWI ZŁODZIEJE

W czwartek 23 marca złodzieje wybili szybę w zaparkowanym przy ulicy Mazurskiej w Szczytnie oplu astrze i ukradli walizkę z ubraniami, komputer przenośny oraz dokumenty. Łączna wartość utraconych przedmiotów to ponad 5 tys. zł.

ZNIKNĘŁY KRATKI

W piątek 24 marca z ulic Lipperta, Ogrodowej i 3 Maja skradziono 10 metalowych kratek ściekowych o łącznej wartości ponad 700 zł.

DACH NIE WYTRZYMAŁ

Chociaż tegoroczna zima odchodzi już na dobre, to jednak jej skutki wciąż dają o sobie znać. W środę 22 marca w Jęczniku, gmina Szczytno, zawalił się dach obory murowanej. Zniszczeniu uległa także ściana obiektu. Przyczyną było obciążenie śniegiem częściowo spróchniałego poszycia budynku.

PRZEBITE OPONY

W sobotę 25 marca w miejscowości Rogale, gmina Dźwierzuty, jeden z mieszkańców przebił cztery opony w fordzie scorpio. Pokrzywdzony wycenił straty na 410 zł.

DWÓCH NA JEDNEGO

W niedzielę 26 marca w Pasymiu dwóch mieszkańców w wieku 40 i 43 lat pobiło innego pasymianina. Policja ustala przyczyny zdarzenia.

JAZDA BEZ UPRAWNIEŃ

W piątek 24 marca podczas rutynowej kontroli policjanci zatrzymali 40-letniego mieszkańca Szczytna zasiadającego za kierownicą forda sierry. Mężczyzna prowadził samochód, nie posiadając do tego uprawnień. Wcześniej odebrał mu je sąd.

ZA KIEROWNICĄ PO KIELICHU

* We wtorek 21 marca w Szczytnie policjanci zatrzymali 55-letniego kierowcę volkswagena golfa, który prowadził pojazd, mając we krwi 2,02 promila alkoholu.

* Na powitanie wiosny wyruszyli też rowerzyści. Niestety, niektórzy nie odmówili sobie przed wycieczką mocnych trunków. W czwartek 23 marca w Farynach w ręce stróżów prawa wpadł 53-letni cyklista. Stwierdzono u niego 1,12 promila. Tego samego dnia w Szczytnie zatrzymano 29-latka, mieszkańca gminy Szczytno. Kierował on rowerem, mając we krwi 1,96 promila.

* W niedzielę 26 marca w Szczytnie funkcjonariusze złapali na gorącym uczynku 25-letniego mieszkańca gminy Rozogi, który kierował volkswagenem golfem, przewożąc w organizmie 0,96 promila mocnego trunku.

* Tego samego dnia zatrzymano także 25-letniego mieszkańca gminy Szczytno zasiadającego za kierownicą fiata 126p. Badanie alkomatem wykazało, że miał we krwi 0,68 promila.

* Niedziela okazała się pechowa również dla 38-letniego szczytnianina. Jechał on volkswagenem passatem, mając we krwi 1,48 promila.

2006.03.29