ŚLISKO I NIEBEZPIECZNIE

W poniedziałek 13 marca późnym wieczorem na trasie Jedwabno-Nidzica kierowca ciężarowego volvo na kaliskich numerach rejestracyjnych nie dostosował prędkości do warunków na drodze, wpadł w poślizg i znalazł się w rowie. Naczepa pojazdu zablokowała na jakiś czas ruch na jezdni. Chociaż kolizja wyglądała groźnie, kierowca nie odniósł poważniejszych obrażeń.

WYMUSIŁ PRĘDKOŚĆ

W czwartek 16 marca około godziny 7.00 przy ulicy Poznańskiej w Szczytnie doszło do kolizji volkswagena passata z roverem. Zawinił kierowca tego pierwszego, który na skrzyżowaniu wymusił pierwszeństwo przejazdu. Żaden z uczestników zdarzenia nie odniósł obrażeń. Obaj kierowcy opuścili uszkodzone auta jeszcze przed przybyciem służb ratowniczych i odmówili przyjęcia pomocy medycznej.

ZA BLISKO PIECA

W piątek 17 marca w Tylkowie, gmina Pasym, wybuchł pożar w piwnicy domu jednorodzinnego. Po przybyciu na miejsce, strażacy stwierdzili duże zadymienie całego pomieszczenia. Przyczyną pożaru było drewno, które właściciele składowali zbyt blisko pieca.

TRZY DNI NA DRZEWIE

W piątek 17 marca przy ulicy 1 Maja w Rozogach strażacy zdejmowali z drzewa kota. Zwierzak spędził na nim trzy dni.

RUNĄŁ GZYMS

Nie najlepszy stan miejskich obiektów zagraża bezpieczeństwu mieszkańców i przechodniów, zwłaszcza o tej porze roku. Odmarzające, poddane działaniu wody tynki pękają i nierzadko odrywają się od ścian. Sytuacja taka miała miejsce w sobotę 18 marca w bloku przy ulicy 1 Maja 2 w Szczytnie. Na wysokości IV piętra odstawał gzyms nad rynną, który na skutek roztopów runął tuż nad klatką schodową. Od ściany oderwało się około 40 kg tynku. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

KASA ZA ZEZNANIE

W niedzielę 12 marca 20-letni mieszkaniec Szczytna zażądał od 18-letniego znajomego 300 zł w zamian za zeznawanie na jego korzyść przed sądem. Próba wyłudzenia się nie powiodła, kilka dni później o zdarzeniu powiadomiono policję. Sąd Rejonowy w Szczytnie zastosował wobec dwudziestolatka tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

SPRAGNIONY GIMNAZJALISTA

W piątek 10 marca 16-letni uczeń pasymskiego gimnazjum zniszczył zabezpieczenia w znajdującym się na terenie szkoły automacie na napoje i odciął worek z monetami. Przy okazji zabrał także kilka puszek gazowanych trunków. Młodzieniec odpowie za to przed Sądem Rodzinnym.

PODRÓŻE Z PROMILAMI

Im bliżej weekendu, tym więcej na naszych drogach nietrzeźwych kierowców. Pijacką serię zapoczątkował już w czwartek 16 marca 31-letni mieszkaniec gminy Rozogi, który przemierzał rowerem miejscowość Dąbrowy, mając we krwi 0,86 promila alkoholu. Dzień później policjanci zatrzymali w Korpelach 54-letniego szczytnianina zasiadającego za kierownicą seata toledo. Badanie alkomatem wykazało u niego 0,8 promila. W niedzielę 19 marca w Rozogach 22-letni mieszkaniec gminy Świętajno prowadził forda fiestę, mając w organizmie 1,64 promila. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem, a w dodatku był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. Tego samego dnia w Jęczniku funkcjonariusze zatrzymali 44-letniego mieszkańca gminy Szczytno. Wybrał się on na przejażdżkę rowerem, mając we krwi 2,06 promila.

FURTKI I BRAMKI CZEKAJĄ

Policja zwraca się z apelem do użytkowników ogródków przy ulicy Działkowej, którym w okresie od grudnia do stycznia skradziono elementy ogrodzenia - m.in. furtki i bramy, by zgłaszali się na komendę w celu identyfikacji utraconych przedmiotów. Kontakt telefoniczny - 623-22-73.

2006.03.22