WPROST POD CIĘŻARÓWKĘ

Brawura kierowcy i trudne warunki na drodze przyczyniły się do tragicznego w skutkach wypadku, do którego doszło we wtorek 28 lutego na trasie Marksewo - Piecki. Kierujący fiatem seicento 26-letni mieszkaniec Szczytna nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, zjechał na przeciwległy pas, wprost pod koła nadjeżdżającego z przeciwka wojskowego stara przewożącego paliwo. Kierowcę i jednego z dwóch pasażerów wydobyli z pojazdu żołnierze podróżujący ciężarówką jeszcze przed przybyciem służb ratunkowych. W wyniku odniesionych obrażeń 27-letni szczytnianin jadący fiatem, zmarł w karetce. Pozostali poszkodowani - kierowca i drugi pasażer trafili do szpitala w Szczytnie.

PIJANY I KRNĄBRNY

W niedzielę 5 marca policjanci zatrzymali w Szczytnie 25-letniego mieszkańca miasta jadącego oplem omegą. Od mężczyzny czuć było woń alkoholu, więc funkcjonariusze pobrali mu krew. Podczas interwencji kierowca zaczął znieważać stróżów prawa, doszło też do szarpaniny. Krewki szczytnianin trafił do aresztu.

ROWERZYŚCI NA BANI

We wtorek 28 lutego w Szczytnie funkcjonariusze zatrzymali 47-letniego mieszkańca miasta, który jechał rowerem, mając we krwi 2,22 promila alkoholu. Nietrzeźwy cyklista został przyłapany na gorącym uczynku także w niedzielę 5 marca. 45-letni szczytnianin wybrał się na przejażdżkę rowerową, mając w organizmie 1,72 promila mocnego trunku. Nie był to jego pierwszy pijacki wybryk. Wcześniej karano go już za podobne przewinienie. Kolejnego nietrzeźwego rowerzystę zatrzymano w Szczytnie 6 marca. Okazał się nim 17-letni mieszkaniec gminy Wielbark. U młodzieńca stwierdzono 0,86 promila alkoholu.

ZWIAŁ Z BUTLĄ I SŁOIKAMI

W czwartek 2 marca z piwnicy budynku przy ulicy Piłsudskiego nieznany sprawca ukradł butlę z gazem oraz słoiki z przetworami. Łączną wartość utraconych rzeczy oszacowano na 100 zł.

O KROK OD POŻARU

W środę 1 marca w Łupowie, gmina Dźwierzuty, zapaliły się sadze w przewodzie kominowym jednego z domów. Mieszkańcy w porę zaalarmowali straż pożarną, dzięki czemu udało się uniknąć większych strat.

ZŁODZIEJ W STODOLE

We wtorek 28 lutego w Dąbrowach, gmina Rozogi, ze stodoły skradziono spawarkę transformatorową. Właściciel oszacował stratę na 700 zł.

UKRADZIONY SPOD MARKETU

W piątek 3 marca spod marketu Kaufland skradziono stojący na parkingu renault megane.

2006.03.08