POŻAR NA BARTNEJ STRONIE

W sobotę 18 lutego około godziny 20.40 zawiadomiono straż pożarną o palącym się dachu budynku na Bartnej Stronie. Dom zamieszkiwały trzy rodziny. Podczas akcji gaśniczej wszystkie osoby znajdujące się w budynku ewakuowano. Przebywający na poddaszu 38-letni mężczyzna z objawami zaczadzenia został przewieziony karetką pogotowia do szpitala. Nie odniósł jednak poważniejszego uszczerbku na zdrowiu. Na miejsce przybyła wiceburmistrz Danuta Górska, która zadeklarowała pomoc poszkodowanym.

W wyniku pożaru nadpaleniu uległ drewniany dach kryty dachówką. Zniszczone zostało także wyposażenie dwóch pokoi na poddaszu. Straty oszacowano wstępnie na 40 tys. zł. Przyczyny zdarzenia bada KPP w Szczytnie.

OGIEŃ W STAREJ RZEŹNI

We wtorek 14 lutego wybuchł pożar w nieużytkowanych pomieszczeniach po starej rzeźni przy ulicy Polskiej. Spaliło się około 10 m2 drewnianego stropu. W tym czasie w obiekcie nikogo nie było.

ZAKRAPIANE WALENTYNKI

Wtorek 14 lutego obfitował w pijackie ekscesy na drogach. W ręce policjantów wpadł 43-letni mieszkaniec gminy Szczytno, który jechał rowerem, mając we krwi 1 promil alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali także 64-letniego cyklistę. Mężczyzna miał we krwi 0,86 promila. Tego samego dnia w Spalinach Wielkich funkcjonariusze ujęli 42-letniego rowerzystę. Stwierdzono u niego 1,7 promila alkoholu. Kolejnym amatorem mocnych trunków zasiadającym za kierownicą okazał się podróżujący po Szczytnie renaultem 47-latek. Badanie alkomatem wykazało, że miał we krwi 2,5 promila. Walentynkowy bilans zamknął 51-letni rowerzysta, u którego stwierdzono 2,04 promila mocnego trunku.

SPALONA SKODA

We wtorek 14 lutego w Kamionku zapaliła się skoda fabia. Ogień zniszczył osprzęt silnika oraz maskę pojazdu. Właściciel oszacował straty na ok. 20 tys. zł. Przyczyny pożaru samochodu nie ustalono.

ZUCHWALI NASTOLATKOWIE

W sobotę 18 lutego z terenu jednej z posesji w Wielbarku skradziono volkswagena golfa wartości 6 tys. zł. Wkrótce po zgłoszeniu sprawcy zostali zatrzymani. Okazali się nimi dwaj 15-letni mieszkańcy Wielbarka, którzy na koncie mieli już kradzież dwóch rowerów. Teraz zajmie się nimi Sąd Rodzinny.

WYPRAWA PO SEDES

Złodzieje wciąż potrafią zaskakiwać. Nie ma już chyba takiej rzeczy, którą by pogardzili. W niedzielę 12 lutego z niezamieszkanego budynku w remoncie w Ciemnej Dąbrowie skradli sedes wartości 400 zł.

KRADZIEŻ PODCZAS BIESIADY

W środę 15 lutego w Jedwabnie podczas zakrapianej alkoholem biesiady jeden z jej uczestników ukradł właścicielowi mieszkania, w którym się ona odbywała, wiertarkę elektryczną wartości 200 zł. Wobec sprawcy skierowano wniosek do Sądu Grodzkiego.

MARZEC CORAZ BLIŻEJ

Choć za oknami jeszcze zimowa aura, to jednak wiele sygnałów zwiastuje zbliżającą się wiosnę. Poznać to można po zachowaniu zwierząt, które przejawiają coraz większą aktywność. We wtorek 14 lutego strażacy z OSP Jedwabno pospieszyli na ratunek kotu, który wszedł na drzewo i nie miał zamiaru z niego zejść. Kilka dni później do podobnego zdarzenia doszło w Spychowie. Tym razem kotek wspiął się tak wysoko, że do jego zdjęcia trzeba było użyć dziesięciometrowej drabiny.

SOPLE NA KAŻDYM KROKU

W ostatnich dniach strażacy kilkakrotnie byli wzywani do usuwania z budynków sopli lodowych i nawisów śnieżnych zagrażających bezpieczeństwu przechodniów. W czwartek 16 lutego pozbywano się ich z obiektów przy ulicy Odrodzenia, a dzień później z budynku szkoły w Świętajnie oraz z Urzędu Skarbowego w Szczytnie. Choć usuwanie sopli należy do obowiązków właścicieli obiektów, to jednak niewielu się z nich wywiązuje. Tradycyjnie niemałe problemy sprawia budynek handlowo-usługowy przy dworcu PKS. Zwisające z niego lodowe igły często zagrażają bezpieczeństwu pasażerów. W tym miejscu straż interweniowała już wiele razy podczas tegorocznej zimy.

ODZYSKANE RADIOODTWARZACZE

Policja zwraca się z prośbą do mieszkańców okolic ulic Sikorskiego i Niepodległości, którym w ostatnim czasie skradziono radioodtwarzacze samochodowe, by skontaktowali się z KPP w Szczytnie w celu zidentyfikowania utraconych przedmiotów. Chodzi najprawdopodobniej o właścicieli volkswagena golfa i mercedesa. Bliższe informacje pod nr telefonu 623-22-31.

ZOSTAŃ POLICJANTEM

Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie ogłasza rekrutację kandydatów do służby na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Służbę w policji może pełnić:

* obywatel Polski o nieposzlakowanej opinii,

* niekarany i korzystający z pełni praw publicznych,

* posiadający co najmniej średnie wykształcenie,

* posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych,

* mężczyźni powinni mieć uregulowany stosunek do służby wojskowej.

Osoby zainteresowane pełnieniem służby powinny złożyć osobiście w terminie do 31 lipca 2006 r. w każdy poniedziałek, środę i czwartek w godz. 9.00 - 14.00 w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, ul. Piłsudskiego 5, 10-575 Olsztyn, nr pokoju 2, nr tel. 089-522-32-42 następujące dokumenty:

* pisemne podanie o przyjęcie do służby w Policji,

* wypełniony kwestionariusz osobowy,

* odręcznie napisany życiorys,

* dokumenty potwierdzające posiadane wykształcenie i kwalifikacje zawodowe,

* zaświadczenie o niekaralności,

* dokumenty potwierdzające posiadane preferencje do służby w Policji,

* dokumenty potwierdzające uregulowany stosunek do służby wojskowej, np. książeczka wojskowa.

2006.02.22