PECHOWE MIEJSCE

Pod Paragrafem

W czwartek 22 lutego kilka minut po godzinie 7.00 w Olszynach kierujący samochodem ciężarowym IVECO 54-letni mieszkaniec Płozów zjechał nagle na przeciwległy pas ruchu i taranując ogrodzenie jednej z posesji, uderzył w słup energetyczny. Pojazd zatrzymał się dopiero na budynku, na parterze którego znajduje się sklep. Kierowca ciężarówki zginął na miejscu. Dom, w który uderzył, zamieszkują dwie rodziny, ale nikt z lokatorów nie ucierpiał. Według świadków zdarzenia, przyczyną tragedii mogło być zasłabnięcie kierowcy.

- Samochód nie jechał szybko, nie wpadł też w poślizg. Szczęście w nieszczęściu, że o tej porze nikt nie przechodził chodnikiem, bo wtedy ofiar mogło być więcej - mówi jeden ze świadków wypadku.

Miejsce, w którym doszło do tragedii jest wyjštkowo pechowe. Niemal dokładnie rok temu, 21 lutego 2006 r. niedaleko sklepu zginął 28-letni mieszkaniec Białegostoku. Kierowany przez niego renault zderzył się wtedy z ciężarowym mercedesem.

ZAMIENIAŁA METKI

W piątek 23 lutego wieczorem dyżurny KPP w Szczytnie został powiadomiony o tym, że w sklepie na ulicy Chrobrego doszło do próby oszustwa. Sprawczynią okazała się 28-letnia kobieta, która zamieniając metki na dwóch parach slipów męskich, usiłowała kupić je po niższej cenie. Obsługująca ją kasjerka zauważyła, że metki pochodzą z innego towaru i powiedziała o tym klientce. Ta zrezygnowała z zakupu. Po pewnym czasie wróciła do sklepu i ponowiła próbę oszustwa. Przez cały czas obserwowali ją jednak pracownicy. Została zatrzymana, powiadomiono o tym policję. Oszustce grozi za ten czyn kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

ZAJŚCIE NA PIŁSUDSKIEGO

W sobotę 24 lutego około godziny 3.00 wracający z dyskoteki 17-latek został uderzony w twarz przez znanego mu z widzenia mężczyznę. Chłopak upadł. Wtedy do napastnika dołączył kolejny. Nastolatek zaczął uciekać, ale jeden z atakujących dogonił go, przewrócił i kopał. Napadniętemu pomogły osoby postronne, które odciągnęły od niego napastnika. Policjanci patrolujący ulice zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 24 i 22 lat. Starszy tłumaczył, że uderzył nastolatka, bo ten wcześniej popchnął jego dziewczynę. Młodszy stwierdził z kolei, że tylko rozdzielał bijących się i przypadkowo wymierzył cios chłopakowi. Okazało się, że zgłaszający był nietrzeźwy. Stwierdzono u niego 1,39 promila w wydychanym powietrzu. Policja prowadzi w tej sprawie postępowanie wyjaśniające okoliczności zdarzenia oraz ustala, gdzie nieletni kupił alkohol.

POŻARY

* W czwartek 22 lutego w Małszewie wybuchł pożar domku letniskowego. Na miejscu stwierdzono duże zadymienie. Palił się strop drewniany i deski boazeryjne. Spłonęło ok. 20 m2 desek i ok. 3 m2 stopu. Przyczyny pożaru na razie nie ustalono. Właściciel oszacował straty na ok. 5 tys. złotych.

* W piątek 23 lutego po południu w miejscowości Gisiel, gmina Dźwierzuty, zaalarmowano strażaków o pożarze części dachu domu jednorodzinnego. Na szczęście żywioł nie wyrzšdził poważniejszych strat. Zniszczeniu uległa wiatrownica oraz krokiew.

* W sobotę 24 lutego po północy na ulicy Ogrodowej w Szczytnie w składzie opału na parterze budynku wielorodzinnego zapaliło się przechowywane tam drewno. Ogień strawił ok. 2 m3 surowca. Strażacy ugasili pożar i wycięli 2 m2 stropu w celu zlokalizowania źródła żywiołu. Straty oszacowano wstępnie na ok. 3 tys. złotych.

* W minionym tygodniu doszło też do dwóch pożarów sadz w przewodach kominowych. Pierwsze takie zdarzenie miało miejsce w poniedziałek 19 lutego w Lipowej Górze Zachodniej, drugie w sobotę 24 lutego w Korpelach. W obu przypadkach ogień nie spowodował żadnych strat.

TYDZIEŃ POMOCY OFIAROM PRZESTĘPSTW

W czwartek 1 marca w godz. 10.00-18.00 w Komendzie Powiatowej Policji w Szczytnie na ul. Piłsudskiego 39 oraz we wszystkich posterunkach na terenie powiatu szczycieńskiego policjanci pełnić będą dyżury, podczas których ofiary przestępstw mogą uzyskać wszechstronne informacje o swoich prawach. Inicjatywa odbywa się w ramach Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw.

oprac.: (łuk)

2007.02.28