ZATRZYMANI ZA ROZBOJE

W piątek 27 stycznia szczycieński Sąd Rejonowy zastosował trzymiesięczny areszt wobec 20-letniego mieszkańca Szczytna, który wraz z kilkoma nieletnimi dokonał trzech rozbojów i siedmiu kradzieży torebek. Sprawcy działali na terenie miasta od września ub. r. do stycznia 2006 r.

- Bacznie obserwowali swoje ofiary i wybierali osoby wypłacające gotówkę z bankomatów. Napadów dokonywali w miejscach słabo uczęszczanych, nieobjętych monitoringiem - mówi st. asp. Paweł Linowski z KPP w Szczytnie.

Pokrzywdzone kobiety traciły różne kwoty, często po 800-890 zł. Łupem złodziei padały także dokumenty. Łącznie zabrali swoim ofiarom prawie 5 tys. zł.

POBILI PIĘTNASTOLATKA

W sobotę 28 stycznia w Dąbrowach trzech sprawców pobiło piętnastolatka. Napastnicy zabrali mu także telefon komórkowy wartości 800 zł. W gronie krewkich młodzieńców znalazł się jeden 20-latek i dwóch nieletnich. Zajmie się nimi Sąd Rodzinny. Wobec starszego policjanci wystąpili o zastosowanie tymczasowego aresztu.

SADZE NA KAŻDYM KROKU

Nieczyszczone kominy znów dają się we znaki strażakom, którzy nieustannie są wzywani do gaszenia pożarów sadzy w przewodach. W poniedziałek 23 stycznia do takiego zdarzenia doszło przy ulicy Konopnickiej w Szczytnie, a następnego dnia ogień pojawił się na Poznańskiej. Pożary sadzy miały również miejsce w Orzeszkach i w Starych Kiejkutach, gdzie zapalił się budynek zamieszkiwany przez trzy rodziny. Na szczęście w żadnym z tych przypadków żywioł nie wyrządził poważniejszych szkód.

PLAGA ZALANYCH MIESZKAŃ

Ostatnia fala mrozów spowodowała liczne zamarznięcia instalacji grzewczych i wodociągowych. Wraz z ociepleniem rury zaczęły odmarzać, powodując zalania mieszkań. W niedzielę 29 stycznia zdarzyły się trzy tego typu awarie. Woda zalała lokal przy ulicy Warszawskiej w Pasymiu oraz mieszkania przy ul. 1 Maja i Pasymskiej w Szczytnie.

SPALONY GARAŻ

W czwartek 26 stycznia ok. godziny 10.50 w Olszynach zapalił się drewniany garaż. Z objętego pożarem obiektu udało się wyprowadzić volkswagena. Prawdopodobną przyczyną było zaprószenie ognia. Straty oszacowano wstępnie na 3 tys. zł.

PO PARU GŁĘBSZYCH

W środę 25 stycznia w Szczytnie policjanci zatrzymali 53-letniego kierowcę opla kadetta, który prowadził pojazd mając we krwi 2,52 promila alkoholu. Za kołnierz nie wylewają też rowerzyści. W sobotę 28 stycznia w Szczytnie funkcjonariusze złapali na gorącym uczynku dwóch cyklistów. Jeden z nich miał 0,5 promila alkoholu, drugi osiągnął "lepszy" wynik - 1,82 promila.

ŁUNA NAD ULICĄ CHOPINA

W sobotę wieczorem przy ulicy Chopina w Szczytnie wybuchł groźny w skutkach pożar budynku gospodarczego z wydzielonym garażem.

Pod Paragrafem

Kiedy na miejsce przybyli strażacy, pomieszczenia były całkowicie objęte ogniem. Istniało duże niebezpieczeństwo rozprzestrzenienia się ognia na pobliskie obiekty znajdujące się w zwartej zabudowie. Działania jednostek polegały przede wszystkim na obronie sąsiednich budynków zagrożonych pożarem. Wewnątrz spłonęły składowane tam opony, części do bmw, dwie piły, frezerka oraz narzędzia stolarskie. Przyczyny na razie nie ustalono. Straty oszacowano wstępnie na 90 tys. zł.

2006.02.01