ZIMOWE KŁOPOTY

Ubiegłotygodniowy atak zimy przysporzył niemało kłopotów strażakom, którzy walczyli ze skutkami niesprzyjającej aury. Byli oni kilkakrotnie wzywani do usuwania śniegu z dachów budynków użyteczności publicznej, głównie szkół i urzędów. Śnieżne "czapy", zsuwające się z góry, utrudniały życie interesantom i przechodniom, przede wszystkim nad wejściami do obiektów. Drugą przyczyną interwencji były obawy wywołane niedawnymi katastrofami budowlanymi spowodowanymi zaleganiem śniegu na dachach. We wtorek 3 stycznia strażacy usuwali biały puch z dachu Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przy ul. Korczaka oraz ze Szkoły Podstawowej nr 3. Następnego dnia pozbywali się śniegu z poszycia hali sportowej w Dźwierzutach oraz budynku wielorodzinnego przy ul. Reja w Pasymiu. Kłopotliwy ładunek trzeba było usuwać także z dachu szczycieńskiego ratusza (5 stycznia) oraz znad wejścia do hali widowiskowo-sportowej przy ul. Lanca (6 stycznia).

Sporym problemem okazały się także połamane pod wpływem dużych opadów śniegu drzewa. Najwięcej pracy związanej z usuwaniem ich mieli strażacy w środę 4 stycznia. Powalone drzewa utrudniały ruch w okolicach Dłużka, Janowa, Rudzisk Pasymskich oraz na trasie Korpele - Szczycionek.

JECHAŁ ZA SZYBKO

W sobotę 7 stycznia przy ulicy Wielbarskiej w Szczytnie kierujący samochodem audi 80 kombi Marcin P. wpadł w poślizg, zjechał do rowu i dachował, po czym zatrzymał się dopiero na przydrożnym polu. Kierowcę zabrało pogotowie. Przyczyną wypadku była nadmierna prędkość.

WYPADEK NA BUDOWIE

We wtorek 3 stycznia na terenie budowy przy ul. Polskiej w Szczytnie 40-letni mężczyzna wykonujący prace spawalnicze został porażony prądem. W stanie ciężkim trafił do szpitala. Policja prowadzi czynności wyjaśniające okoliczności wypadku.

NA PODWÓJNYM GAZIE

We wtorek 3 stycznia w Leśnym Dworze policjanci zatrzymali 46-letniego mieszkańca gminy Szczytno, który kierował citroenem mając 3,82 promila alkoholu we krwi. Nie próżnowali też niestroniący od kieliszka miłośnicy jednośladów. W niedzielę 8 stycznia na trasie Szczytno - Szymany w ręce stróżów prawa wpadł 20-letni mieszkaniec Leśnego Dworu. Mężczyzna kierował rowerem, mając we krwi 2,24 promila alkoholu.

POMALOWAŁA OPLA

W niedzielę 8 stycznia w Dzierzkach jedna z mieszkanek tej miejscowości pomalowała farbą w spray'u opla astrę będącego własnością mieszkańca Szczytna. Wybrany przez kobietę kolor zapewne nie przypadł posiadaczowi auta do gustu, bo o wszystkim powiadomił policję. Straty spowodowane niechcianym malowaniem oszacował na 2 tys. zł.

NADPALONY MALUCH

W czwartek przy ulicy 1 Maja w Wielbarku około godziny 17.00 zapalił się fiat 126p. Ogień wydobywał się z komory silnika pojazdu. Pożar udało się ugasić. Straty oszacowano na 500 zł.

2006.01.11