SPOKOJNY SYLWESTER

Powitanie Nowego Roku w Szczytnie upłynęło spokojnie, nie odnotowano w tym czasie poważniejszych zakłóceń porządku. Policjanci interweniowali jedynie w przypadkach awantur rodzinnych wywołanych nadmiernym spożyciem alkoholu. Nie obyło się także bez zatrzymań nietrzeźwych kierowców. W Nowy Rok ok. godziny 1.20 funkcjonariusze złapali na gorącym uczynku 18-letniego mieszkańca Szczytna, który kierował fordem fiestą, mając we krwi 1,1 promila alkoholu.

PECHOWY NOWY ROK

Niefortunnie rozpoczął się Nowy Rok dla właścicielki domu jednorodzinnego w Rańsku, gmina Dźwierzuty. Około godziny 4.30 zauważono wydobywający się z poddasza budynku gęsty dym. Spaleniu uległo wyposażenie górnej kondygnacji, drewniane schody wewnątrz domu oraz pokrycie dachowe. Podczas pożaru w budynku nie było nikogo z mieszkańców, obiekt od dłuższego czasu był w remoncie. Pokrzywdzona wyceniła straty na 15 tys. zł. Przyczyny pożaru na razie nie ustalono.

SPALONY DACH

W sobotę 31 grudnia po południu w Olszynach zapalił się budynek domu jednorodzinnego. Przybyli na miejsce strażacy stwierdzili, że dym wydobywa się z nieużytkowanego poddasza. Spaleniu uległo ok. 6 m2 stropu wokół komina. Prawdopodobną przyczyną pożaru była nieszczelność przewodu kominowego, w którym zapaliły się sadze.

CHRAPKA NA POROŻE

W niedzielę 1 stycznia w Kolonii, gmina Świętajno, do otwartego mieszkania weszły cztery osoby, które próbowały zabrać wiszące na ścianie jelenie poroże. Nie udało im się jednak zrealizować zamierzenia, bo zostali spłoszeni przez właścicielkę lokalu. Jedna z osób zdołała uciec, pozostałe trzy zatrzymano. Będą teraz tłumaczyć policjantom, po co im były jelenie rogi.

ZAWIANI CYKLIŚCI

Wydawać by się mogło, że ostatnie obfite opady śniegu nie sprzyjają wycieczkom rowerowym. Tymczasem cykliści nie rezygnują z tego sposobu podróżowania i, co gorsze, siadają za kierownicą po paru głębszych. W czwartek 29 grudnia 28-letni mieszkaniec Szczytna jechał rowerem mając we krwi 2,26 promila alkoholu. Następnego dnia w Wielbarku policjanci zatrzymali 32-letniego cyklistę, u którego stwierdzono 2,32 promila mocnego trunku w organizmie.

OD BUTLI Z GAZEM

W Nowy Rok około południa w domu jednorodzinnym przy ulicy Niepodległości w Szczytnie zapaliła się butla z gazem w piecyku grzewczym na pierwszym piętrze. W wyniku pożaru spaliło się 10 m boazerii. Straty oszacowano wstępnie na 10 tys. zł. Prawdopodobną przyczyną była nieszczelność urządzeń grzewczych.

WPADŁ W POŚLIZG

W sobotę 24 grudnia na trasie Jedwabno - Czarny Piec kierujący fordem fiestą Zdzisław P. z Warszawy wpadł w poślizg i zjechał do przydrożnego rowu. Pogotowie ratunkowe zabrało mężczyznę do szpitala w Szczytnie. Przyczyną wypadku była nadmierna prędkość i niedostosowanie się do warunków panujących na drodze.

POŻAR W WIGILIĘ

W sobotę 24 grudnia ok. godziny 2 w nocy wybuchł pożar budynku gospodarczego przy ulicy 1 Maja. Ogień przeniósł się także na przylegający do niego budynek mieszkalny. Jego lokatorów ewakuowano. Spaleniu uległa konstrukcja dachu oraz część stropu drewnianego. Pożar nie wyrządził większych szkód w lokalach mieszkalnych. Straty oszacowano na 50 tys. zł.

2006.01.04