ROZPĘDZONA CIĘŻARÓWKA

Pod Paragrafem

Nadmierna prędkość była przyczyną wypadku, do którego doszło w poniedziałek 26 lutego przed południem w okolicy Kolonii, gmina Świętajno. Kierowca rozpędzonej ciężarówki-cysterny marki Renault służącej do przewożenia paszy, podczas hamowania wpadł w poślizg. Naczepę auta gwałtowanie zarzuciło, po czym uderzyła w nią prawidłowo jadąca skoda fabia kierowana przez mieszkańca Świętajna. Mężczyznę z obrażeniami kończyn dolnych i klatki piersiowej przewieziono do szpitala. Auto, którym jechał, zostało poważnie uszkodzone.

AMATOR DAMSKICH TOREBEK

We wtorek 27 lutego wieczorem młoda kobieta wraz z kolegą spędzała czas w jednym ze szczycieńskich lokali na ulicy Sienkiewicza. Podczas gdy grała z nim w lotki, ich rzeczy osobiste leżały na ławce. W pewnej chwili kobieta i jej towarzysz zauważyli, że siedzący w pobliżu mężczyzna pospiesznie opuścił lokal. Wzbudziło to ich podejrzenia. Okazało się, że wychodząc zabrał ze sobą torebkę. Towarzysz kobiety wybiegł za nim na zewnątrz, wtedy złodziej zaczął uciekać, porzucając swój łup. Został jednak zatrzymany w chwili, kiedy właścicielka torebki wzywała policję. Po przybyciu patrolu mężczyznę przewieziono do KPP w Szczytnie, gdzie ustalono jego tożsamość. Robert S. lat 24 noc spędził w areszcie. Odpowie przed sądem za kradzież. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

ŚMIERĆ PIESZEGO

We wtorek 27 lutego wieczorem na trasie Jedwabno - Nowe Borowe 35-latek kierujący subaru podczas wyprzedzania samochodu ciężarowego w świetle reflektorów zauważył idącego środkiem jezdni mężczyznę. Doszło do potrącenia pieszego, który poniósł śmierć na miejscu. Kierowca subaru był trzeźwy, policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia.

BMW W ROWIE

W sobotę 3 marca wieczorem na trasie Pasym - Olsztyn, w okolicach miejscowości Kośno, kierujący BMW 22-latek nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków, wpadł w poślizg, dachował, po czym wpadł do rowu. Dwóch pasażerów z niegroźnymi obrażeniami trafiło do szpitala. Kierowca samochodu był trzeźwy.

ZABRAKŁO PALIWA

Z nietypowym zdarzeniem mieli do czynienia szczycieńscy policjanci tuż po północy w poniedziałek 5 marca. Na ulicy Ostrołęckiej w Szczytnie zatrzymali 22-letniego mieszkańca gminy Kadzidło Jana B., który wraz z trzema towarzyszami pchał BMW. Starał się przy tym "kierować" autem, trzymając w ręku kierownicę. Mężczyzna był nietrzeźwy. Stwierdzono u niego 0,67 promila w wydychanym powietrzu. Jak się okazało, w okolicy Olszyn w samochodzie zabrakło paliwa. Mężczyźni postanowili więc własnymi siłami przepchnąć auto do Szczytna.

WĘDKARZ W NIEBEZPIECZEŃSTWIE

W piątek 2 marca około godziny 8.30 na Jeziorze Domowym Dużym w Szczytnie w odległości 100 metrów od brzegu zauważono nieprzytomnego mężczyznę na lodzie. Okazał się nim 24-letni wędkarz chory na epilepsję. Przy pomocy sań lodowych strażacy przetransportowali mężczyznę do karetki pogotowia.

POŻAR W MIESZKANIU

We wtorek 27 lutego przed godziną 16.00 na ulicy Lanca w Szczytnie wybuchł pożar w mieszkaniu wielorodzinnym na I piętrze. W pomieszczeniu panowało bardzo duże zadymienie. Strażacy przeszukali lokal i stwierdzili, że nikogo w nim nie ma. Ogień wyrządził jednak dość spore straty. Spaliła się wersalka, dywan i materac. Całe mieszkanie zostało zadymione, na skutek wysokiej temperatury z okien powypadały szyby. Przyczyny pożaru na razie nie ustalono.

OGIEŃ W BARAKOWOZIE

W poniedziałek 26 lutego przed południem zapaliła się ściana w barakowozie pracowniczym w Lemanach. Wnętrze ogrzewano "kozą". Źródłem pożaru był przewód dymowy piecyka.

PIJANY SIEDEMNASTOLATEK

Pijani nieletni to w ostatnim czasie prawdziwa plaga. W niedzielę 4 marca wieczorem w budynku gospodarczym na ulicy Kochanowskiego w Szczytnie policjanci znaleźli nietrzeźwego 17-latka. Chłopak miał w wydychanym powietrzu 2,75 promila alkoholu. Wszczęto postępowanie o rozpijanie nieletniego. Sprawą zajmie się także Sąd Rodzinny.

oprac.: (łuk)

2007.03.07