OGIEŃ W WARSZTACIE

Pod Paragrafem

W poniedziałek 5 marca w Kolonii, gmina Świętajno, wybuchł pożar w budynku warsztatowym z czterema stanowiskami garażowymi. Ogień spowodował dość duże zniszczenia. Spalił się dach obiektu i drzwi aluminiowe otwierane automatycznie. Zniszczeniu uległo również wyposażenie budynku - spawarka, piec co oraz pilarka do drewna. Spłonął również motorower i deski podłogowe.

DZIECI Z PROMILAMI

Wiosenna aura powoduje, że młodzi ludzie odczuwaja coraz większą swobodę, która często przekracza dopuszczalne normy zachowania. W piątek 9 marca szczycieńscy policjanci zatrzymali pięcioro nieletnich znajdujących się pod wpływem alkoholu. Około godziny 15.30 na ulicy Kolejowej w Szczytnie w ręce stróżów prawa wpadł 17-latek z Pasymia. Młodzieniec miał 2,44 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Wieczorem tego samego dnia u 14-letniej dziewczyny zatrzymanej na ulicy Kętrzyńskiego stwierdzono 1,6 promila. Policjanci zatrzymali również nietrzeźwego mężczyznę, który na prośbę 14- i 17-latka kupił im osiem piw w sklepie na ulicy Żeromskiego. Za "przysługę" obiecywali dać mu jedno piwo. Chłopcy tłumaczyli potem, że alkohol miał być dla ich rodziców. Podawanie mocnych trunków nieletnim jest zagrożone karą grzywny. Policja wyjaśnia okoliczności sprzedaży alkoholu osobie nietrzeźwej. Grzegorz D., który kupował nastolatkom piwo, w wydychanym powietrzu miał 2,75 promila.

PAPIEROSY ZA 107 TYSIĘCY

Rekordową liczbę papierosów bez polskich znaków akcyzy znaleźli szczycieńscy policjanci we współpracy z kolegami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. W środę 7 marca o godzinie 20.00 zatrzymali na terenie Szczytna kierującego chryslerem. Mężczyzna na widok radiowozu próbował uciec. Zamiar ten jednak się nie powiódł. Okazało się, że w aucie było 3070 paczek papierosów. Podczas przeszukania posesji mężczyzny odkryto ich jeszcze ok. 18 tysięcy. Łącznie zabezpieczono 20545 paczek, których wartość szacuje się na kwotę 107 tysięcy złotych. Edward K. lat 44 został zatrzymany. Wszczęto w tej sprawie postępowanie. Mężczyźnie grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

PLAMY NA JEZDNI

We wtorek 6 marca na ulicy Wielbarskiej w Szczytnie zauważono plamę oleju napędowego na długości około 1 kilometra. Substancję usunęli z jezdni strażacy. Podobne zdarzenie miało miejsce dzień później na ulicy Leyka. Tym razem wyciek oleju był skutkiem kolizji drogowej, w której udział brał ford sierra. Na miejscu został uszkodzony także znak drogowy. Plamę zneutralizowali strażacy przy użyciu sorbentu.

UTONĄŁ W DOMOWYM

W sobotę 10 marca po godzinie 7.00 przypadkowy przechodzień zauważył w okolicy mola miejskiego na Jeziorze Domowym Dużym zwłoki mężczyzny. Ofiarą wody okazał się 61-latek, który najprawdopodobniej wpadł do jeziora. Według wstępnych ustaleń policji nic nie wskazuje na udział w zdarzeniu osób trzecich.

MERCEDES W OPAŁACH

W sobotę 10 marca około godziny 18.30 na trasie Spychowo - Rozogi kierowca mercedesa na warszawskich numerach rejestracyjnych uderzył w drzewo. Samochód zaczął się palić, ale mężczyzna zdołał opuścić auto o własnych siłach. Pomocy udzieliła mu załoga karetki pogotowia.

PIJANI I NIEBEZPIECZNI

* Podczas minionego weekendu znów dali o sobie znać nietrzeźwi kierowcy. Szczycieńscy policjanci zatrzymali ich aż dziewięciu. Pijani amatorzy jazdy po kielichu stwarzają na drogach powiatu duże niebezpieczeństwo. W piątek 9 marca około godziny 19.45 na trasie Szymanki - Wielbark kierujący autobusem uderzył w dwóch jadących pasem drogowym rowerzystów. Jeden z nich, 17-latek, trafił do szpitala. Tam pobrano mu krew. Jego zachowanie wskazywało na to, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Drugi rowerzysta, 16-latek, nie odniósł poważniejszych obrażeń i bezpośrednio po zdarzeniu oddalił z miejsca. Wstępnie ustalono, że chłopcy wypili piwo, a potem pojechali rowerami do znajomych. Policja ustala, w jakich okolicznościach doszło do wypadku oraz kto udostępnił nieletnim alkohol.

* W niedzielę 11 marca około godziny 14.50 w Rudce zatrzymano do kontroli drogowej kierującego volkswagenem 28-letniego Michała K. Mężczyzna był nietrzeźwy, w wydychanym powietrzu stwierdzono u niego 2,75 promila alkoholu. Na dodatek nie miał przy sobie dowodu rejestracyjnego i potwierdzenia obowiązkowego ubezpieczenia auta. Okazało się również, że Michał K. ma orzeczony przez sąd zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Mężczyzna odpowie za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu oraz naruszenie zakazów sądowych.

oprac.: (łuk)

2007.03.14