Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentNoo_disqus_comment has a deprecated constructor in /home/klient.dhosting.pl/cortez8592/kurekmazurski.pl/public_html/plugins/content/noo_disqus_comment/noo_disqus_comment.php on line 19

 

NIE DOCZEKAŁ LATA

W piątek 9 grudnia przed godziną 20.00 w miejscowości Miętkie, gmina Dźwierzuty, wybuchł pożar drewnianego domku letniskowego. Kiedy straż przybyła na miejsce, cały obiekt stał już w płomieniach. Mimo podjętej akcji gaśniczej, nie udało się go uratować. W chwili wybuchu pożaru w domku nikogo nie było. Właściciel oszacował straty na 80 tys. zł. Dochodzenie w sprawie przyczyn prowadzi KPP w Szczytnie.

ZNIKNĄŁ Z GARAŻU

We wtorek 6 grudnia w Wesołowie, gmina Wielbark, po wyłamaniu okna, nieznani sprawcy dostali się do garażu, z którego ukradli volkswagena polo wartości 30 tys. zł.

HANDLOWAŁ TRAWKĄ

We wtorek 6 grudnia policjanci zatrzymali 21-letniego mieszkańca gminy Dźwierzuty, który rozprowadzał marihuanę. Proceder ten uprawiał na terenie rodzinnej gminy oraz Szczytna.

DACHOWANIE W ROWIE

W czwartek 8 grudnia na trasie Orżyny-Rańsk kierujący volkswagenem golfem wpadł do rowu i dachował. W wyniku kolizji 27-letnia pasażerka doznała złamania obojczyka i została przewieziona do szpitala.

TIREM DO SYPIALNI

Pod Paragrafem

Nieprzyjemne przebudzenie mieli mieszkańcy domu jednorodzinnego w Burdągu. W sobotę 10 grudnia około 1.00 w nocy w budynek uderzył tir. Kierowca pojazdu nie zachował ostrożności na oblodzonej drodze. Najpierw wpadł na barierę mostu, potem na słup energetyczny oraz ogrodzenie posesji, po czym zatrzymał się w sypialni domu. Jego mieszkańcy mogą mówić o sporym szczęściu, bo w wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał. Na miejsce przybył wójt gminy Jedwabno Włodzimierz Budny oraz inspektorzy nadzoru budowlanego. Stwierdzili oni, że konstrukcja budynku nie została naruszona i nie grozi mu zawalenie. Gmina zadeklarowała poszkodowanym pomoc w odbudowie domu. Na razie trwają rozmowy z ubezpieczycielem sprawcy wypadku.

- Chcemy jak najszybciej przystąpić do pracy, żeby na święta nie było już dziury w ścianie budynku - mówi wójt Włodzimierz Budny.

Dodaje, że rodzina otrzyma także wsparcie finansowe. Jaka to będzie kwota, tego na razie nie wiadomo. Wójt nie pamięta, by w tym miejscu wcześniej dochodziło do podobnych wypadków. Według niego, w tym przypadku zawiniły złe warunki atmosferyczne.

2005.12.14